MEYVE KURULARININ FAYDALARI NELERDİR ?

Meyve Kurularının Faydaları Nelerdir ?
Kuru Eriğin Faydaları,Elma Kurusunun Faydaları, Kuru Kayısının Faydaları,Pestilin Faydaları,Dut Kurusunun Faydaları,Meyve Kuruları,Meyve Kurularının Faydaları,Kuru Meyveler,Kuru Meyvelerin, Kuru Meyvelerin Faydaları
Meyvelerin faydaları hepimiz tarafından bilinen ve uygulanan bir gerçek.. Ama bu güzn sizlere kuru meyvelerden bahsetmek istiyoruz.. Taze olarak tükettiğimiz meyveler kurutulduğunda da sağlık açısından oldukça fazla fayda sağlıyor..Sıklıkla tüketilen kuru meyvelerin faydaları konusunda bilginiz var mı ? Bakın Meyve kurularının faydaları nelermiş..

Meyve Kurularının Faydaları
Meyve Kurularının Faydaları

Kuru Eriğin Faydaları,Elma Kurusunun Faydaları,Kuru Kayısının Faydaları,Pestilin Faydaları,Dut Kurusunun Faydaları,Meyve Kuruları,Meyve Kurularının Faydaları,Kuru Meyveler,Kuru Meyvelerin, Kuru Meyvelerin Faydaları
Kuru meyveler, yaş meyvenin içerdikleri yüzde 80-95 oranındaki suyun yüzde 10 – 20 oranlarına düşürülmesi ile elde ediliyor. Bu kurutma işlemi sonrası, C vitamini dışında bütün minerallerin korunduğu kuru meyveler, vücudu yüksek antioksidan potansiyelleri ile öncelikle serbest radikallere karşı koruyor.
Erik Kurusu,Erik Kurusunun Faydaları,Kuru Eriğin Faydaları ;
Bol miktarda B1, B2, B3, B6, A, C ve E vitamini içerir. Mürdümeriğinin bağırsakları çalıştırıcı etkisi bilinmektedir. İçerdiği zengin potasyum ve magnezyum mineralleri nedeniyle, tansiyon, karaciğer, kalp, böbrek ve romatizma hastaları ile tuzsuz rejim yapanlara önerilir. Güçlü antioksidanları ile kalp hastalıklarına yakalanma ve kriz riskini azaltıcı etkisi bulunmaktadır.
Elma Kurusu,Elma Kursunun Faydaları,Kuru elmanın Faydaları;
Besin değeri dışında nefes darlığı ve kalp hastalıklarına karşı koruyucudur. Vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Lifli olduğu için bağırsakları temizler. Karaciğerinden şikayet edenler, romatizmalılar ve hatta şeker hastaları bile faydalanabilirler. Elma yatıştırıcı, uyku vericidir ve baş ağrılarına iyi gelir. Kabuğuyla küçük parçalara böldüğünüz elmaları kaynatarak içine isterseniz limon, portakal, tarçın koyarak çay olarak tüketebilirsiz.
Kayısı Kurusu,Kuru Kayısı,Kuru Kayısının Faydaları,Kayısı Kursunun Faydaları;
Besleyici ve potasyum açısından çok zengindir. Sindirim sorunlarına iyi gelir; stresi, kansızlığı önler. İçerdiği A vitamini akne gibi cilt bozukluklarını önler. Büyümeye yardımcıdır, görme fonksiyonlarını güçlendirir, şeker hastalığının gelişimini engeller, bağışıklık sistemini korur. Potasyum başta kalp kasları tüm kasların ve sinirlerin iyi çalışmasını sağlar. Kayısı lifli bir meyvedir. Lifli besinlerin kan şekerinin dengeli yükselmesini sağladıkları, zararlı maddelerin bağırsakta kalma süresini kısalttıkları için kanserden korunmada faydalı oldukları saptanmıştır.
Pestil,Pestilin Faydaları,Pestilin Yararları;
Dut pekmezi, süt, bal, ceviz, fındık ve undan oluşan, protein, karbonhidrat, yağ, vitamin ve mineral maddelerini önemli ölçüde içeren bir gıda maddesidir. Özellikle A ve B vitaminleri ve demir yönünden zengindir. Vücut doku ve hücrelerinin yenilenmesinde, su dengesinin korunmasında, hormon, enzim üretiminde, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde önemli etkiye sahiptir.
Dut Kurusu,Dut Kurusunun Faydaları,Dut Kurusunun Yararları ;
Kalsiyum, demir, B1, B2 ve C vitamini yönünden zengin olan dutun birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Beyaz dut ateş düşürücü ve idrar söktürücü (diüretik) etkiye sahiptir. Karaduttan elde edilen şurubun ise ağız ve boğaz hastalıklarında olumlu etkiye sahip olduğu bilinmektedir.
Kuru Eriğin Faydaları,Elma Kurusunun Faydaları,Kuru Kayısının Faydaları,Pestilin Faydaları,Dut Kurusunun Faydaları,Meyve Kuruları,Meyve Kurularının Faydaları,Kuru Meyveler,Kuru Meyvelerin, Kuru Meyvelerin Faydaları

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“MEYVE KURULARININ FAYDALARI NELERDİR ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar