Muhteşem Kaşlara Sahi Olmanın Yolu Japon Dokunuşu

Cilt Bakımı ve Güzellik 22 Nisan 2017
173

İlerleyen yaş, genetik faktörler, yanlış kozmetik kullanımı ya da kaşları yanlış almanın sonucu olarak kaşlar dökülür ya da seyrekleşir. Kaşların seyrekleşmesi ya da dökülmesi ifadeyi olumsuz etkileyen sebeplerin başında yer almaktadır. İşte tam da bu zamanda imdada yetişen Japon Dokunuşu dökülmüş kaşlar için uygulanan en popüler yöntemlerden bir tanesi. Bu gün sizlere Japon dokunuşu tekniği ile ilgili detaylı bilgiler sunmak istiyorum.

Japon Dokunuşu Tekniği Nedir ?

kalici_kajapon_dokunusu_teknigi

3 D mikroblading olarak da bilinen Japon Dokunuşu Tekniği steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin kaş altına yerleştirilmesi olarak tanımlayabilir. Her gün uygulanması gerekmeyen ve su ile çıkmayan bir yöntemdir. Kalıcı güzellik tekniklerinde ilk sırayı alan Japon Dokunuşu Tekniği doğal bir görünümle birlikte yüz için de net bir ifade sağlamaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı kaşları seyrelmiş ya da dökülmüş olan kişiler, kaş şeklini değiştirmek isteyen kişiler tarafında rahatlıkla ve güvenle kullanılabilen Japon Dokunuşu Tekniği mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Daha Genç Ve Yumuşak Bir İfade İçin

japon_dokunusu_teknigi

Japon Dokunuşu tekniği yapılmadan önce mutlaka kaş tasarımı yapılmalıdır. Çünkü kalıcı bir işlem olduğundan geri dönüş yoktur. Japon Dokunuşu Tekniği sırasında kıl tekniği ile ana kaş rengi kopyalanarak, boşluklar doldurulur ve seyrek kısımlar yoğunlaştırılır. Düşük kaşların ucuna uygulanan teknik ile kaş kaldırılır. Yüzdeki sert ifade yerini daha canlı, yumuşak ve estetik bir görünüme bırakır. Teknik, %100 doğal görüntü verir. Japon Dokunuşu tekniği kalıcı dövme işleminde oldukça farklı bir yöntemdir. O sebeple de dövme olarak adlandırılamaz.

Doğru Renk İle Daha Parlak ve İri Gözler

kas_tasarimi

Japon dokunuşu tekniğinde kullanılan renk tonu ve malzemenin kalitesi son derece önemli bir konudur. Doğru renk seçimi, kirpikler, göz bebekleri ve saç köklerine bakılarak yapılabilir. Bu sayede de daha parlak ve daha iri gözlere sahip olabilirsiniz. Japon Tekniği Uygulaması yapıldıktan sonra, en önemli konu güneşten korunmaktır. İşlem sonrası ciltte ince bir kabuklanma olabilir. Bu sebeple de hijyene çok dikkat edilmelidir. Kuruyan bölgenin nem ihtiyacı karşılanmalı, sonrasında oluşacak kabuklar kesinlikle koparılmalı ve soyulmamalı. Mümkün olduğu işlem gören bölgeyi güneş ışınlarından korumanızı öneriyorum. Unutmayın cilt, belli dönemlerde kendini yeniler ve üstündeki boyayı atar. Zaman içinde rengin azalması gayet normal. Senede bir kez yaptıracağınız tazeleme seansları ile bu farkı kapatabilir ve kalıcı güzelliğe kavuşabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Muhteşem Kaşlara Sahi Olmanın Yolu Japon Dokunuşu” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar