Neden Evlenilir ?

Neden evlenilir hiç düşündünüz mü ? Toplumsal yaşamın bir gerekliliği mi yoksa bir çeşit kanun mu ? Cevap her ikisi de değil elbette. İnsan olarak, dünyaya geliş amaçlarımızdan bir tanesi neslin devamlığını sağlamak.Diğer bir sebep ise, birey olarak farklı kişilerle iletişim kurma isteği.  Olgunlaştıkça da bu his bizi yakından ve derinden sevecek bir kişiyi özleyip, aramaya iter. Almakta vermekte sevginin olmazsa olmaz bölümleridir. Biri olmadan öteki pek uzun ömürlü olmaz. Evlilik Neden Gereklidir,Evlilik niçin Gereklidir,Neden Evleniyoruz,Niçin Evlenmeliyiz, Niçin Evlenilir,Evlilik Neden Gereklidir,Evlilik niçin Gereklidir sorularının cevabını hep birlikte görelim

Evlilik Neden Gereklidir,Evlilik niçin Gereklidir,Evlilik Neden Gereklidir,Evlilik niçin Gereklidir

neden_evlenmeliyiz

Evlenmenin temel nedenlerinden bir tanesi beraberlik,birine sahip olmak ve birine ait olmak duygusu, bundan doğan yakınlık, can yoldaşlığı, istenmek, anlaşılmak, çocuk sahibi olmak, kendi düzenini kurmaktır. Bunlar vazgeçilmez duygusal öğelerdir. Yine bunlar cinselliği yalnızca fiziksel yönden değil, ruhsal yönden de tamamlar.
Özellikle kadınlar yıllar yılı evlenmeyi ve cinsel ilişkide bulunmayı dört gözle beklerler. Daha çocukluklarından beri her türlü yaşam sorununun evlenince çözümleneceğine inanırlar, ama beraberlik güzel duyguların yanı sıra birçok sorumluluğu ve sıkıntıyı da beraberinde getirir.

Evlilik Nedir

evlilik_nedir

Evlilik kişilerin bundan sonraki yaşamlarında beraberce kullanacakları sınırlı bir kredidir. Bunu ilk günden tüketebilir ve ya mantık, saygı ve sevgi doğrultusunda bir ömür boyu mutlu olarak kullanabilirsiniz. Cinsellikte bu beraberliğin vazgeçilmez bir parçası ve tamamlayıcısıdır.
Beraberlikte ilk cinsel ilişkinin kusursuz geçmesi gerektiğine inanmışızdır. Oysa bu inancın tam tersine ilk gece gerginlik ve korku içinde geçer. Yeni beraber olan çiftlerin ilk gecelerini birtakım olumsuz duygular içinde olduklarını ve korkularını gizlemek istemeleri de gerginlik ve baskıları daha da arttırır.
Yetersiz cinsel eğitim, daha önceden bilinmeyen ama evlilik süresinde ortaya çıkan çeşitli sağlık sorunları zaten var olan ekonomik sorunlara, toplumsal baskılara ve olumsuzluklara eklenirse cinselliği yok etmeye başlar. Bu yüzden evlilik öncesi bazı hazırlıkları yapmak kişilerin bu olabilecek negatifliklerden uzaklaştırır. Evlilik Neden Gereklidir,Evlilik niçin Gereklidir,Neden Evleniyoruz,Niçin Evlenmeliyiz,Niçin Evlenilir,Evlilik Neden Gereklidir,Evlilik niçin Gereklidir,Evlenme Nedenleri,Evlilik Nedir

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Neden Evlenilir ?” Konulu yazıdaki yorumlar

  • Alex

    ben yeşil duvar olayını sevemedim gitti. ama avlyuu sevdim.bugfcn bizim de sitenin bahe7esine yeni e7imler ekildi. heryet yemyeşil,koyu kahve e7im rulolarıyla kaplıydı. şahaneydi.:))))

  • İlginizi Çekebilir

    Sponsor Bağlantılar