Neem Yağı Maskesi İle Muhteşem Bir Cilt

Cilt Bakımı ve Güzellik 28 Haziran 2017
266

Neem Yağı saç ve cilt bakımında gerçekten de harikalar yaratan bitkisel yağlardan bir tanesi. Daha önceki makalemde sizlere neeem yağı ile ilgili bilgiler sunmuştum. Bu günkü makalemde ise neem yağı ile muhteşem bir cilde sahip olmanın sırlarından bahsedeceğim. Öncelikle neem yağının cilde faydaları konusunda başlamak istiyorum. Ardından da neem yağı ile cilt bakımı nasıl yapılır konusuna değineceğim.

neem_yagi_ile_cilt_bakimi

  • Cilt maskesinin içine bir kaç damla neem yağı eklemek cildin beslenmesine ve güzelleşmesine yardım eder. Fakat neem yağının bakımsız bir ciltte mucizeler yaratmasını da beklemeyin. Günlük cilt bakımını aksatmamak, sağlıklı beslenme, düzenli uyku ve egzersizle birlikte neem yağı size istediğiniz sonuçları sağlayabilir.  Krem şeklinde düzenli olarak kullanılan yağ, soğuk ve kuru havalarda tahriş olmuş ve donuklaşmış cildin sağlık kazanmasını ve parlamasını sağlar. Krem şeklinde kullanılabildiği gibi cildi koruma özelliğindeki sabunların yapımında da kullanılmaktadır. Hindistan ve Pakistan’da çok popüler bir yağ olan neem ağacı yağı vücudun tüm bölgeleri için krem olarak kullanılabilmektedir. Kuruluk, kaşıntı gibi cilt problemlerine karşı doğal ve etkili bir çözüm sunmaktadır. Ciltte meydana gelen sedef, egzama gibi hastalıklara karşı da oldukça faydalıdır. Cildi yatıştırır.

neem_yagi_cilt_bakimi

Neem yağı, hindistan cevizi yağı, salatalık suyu, yeşil çay ve su bir kapta karıştırılarak cilt üzerine dışarıdan uygulanır. Yapılan bu karışım kapalı bir şişede uzun süre saklanabilir ve bu karışım kuru ciltler için uygulanabilecek mükemmel nem sağlayıcı krem vazifesi görecektir. Neem yağının sakinleştirici özelliği küvetlerde de kullanılabilir. Küvet suyuna sadece birkaç damla damlatılan neem yağı size sakinleştirici bir banyo sunacaktır.

Neem Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Neem Yağı Maskesi İle Muhteşem Bir Cilt” Konulu yazıdaki yorumlar

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar