OJE NASIL SÜRÜLÜR ?

Cilt Bakımı ve Güzellik 21 Eylül 2012
271

Oje Nasıl Sürülür ?
Oje Sürme Teknikleri,Oje Sürme,Oje Nasıl Sürülür,Oje Sürmenin Püf Noktaları,Oje Sürme Sanatı,Oje Sürme Şekilleri,Oje Sürmenin Kolay Yolu,Oje Sürmenin İncelikleri

Bakımlı olmak için el ve tırnak bakımının mutlaka yapılması gerektiğini her fırsatta hatırlatıyoruz. El ve tırnak bakımının tamamlayıcı unsuru da uygun renklerde oje sürmek. Ama, oje sürmek incelik isteyen bir iş. Eğer taşırır veya sağa sola bulaştırırsanız, güzelliklten çok çirkinlik ortaya çıkacaktır. Bu makalemizde, oje sürmenin incelikleri konusunu işleyeceğiz.

Oje Sürme TeknikleriOje Sürme Teknikleri,Oje Sürme,Oje Nasıl Sürülür,Oje Sürmenin Püf Noktaları,Oje Sürme Sanatı,Oje Sürme Şekilleri,Oje Sürmenin Kolay Yolu,Oje Sürmenin İncelikleri
* Doğru törpüleme ve oje sürme yöntemleriyle hem tırnakların daha güzel hem de daha güçlü görünmesini sağlayabilirsiniz.
* Tırnaklarınızı törpülerken tırnak yapınıza göre hareket etmelisiniz. Dar yapılı tırnaklarınız varsa; köşeli törpüleyerek daha kuvvetli görünmelerini, geniş ise uzun bırakıp, yuvarlak törpüleyerek daha ince görünmelerini sağlayabilirsiniz.
* Renk seçimini tırnaklarınızın şekline göre yapmalısınız. Kısa ve Köşeli tırnaklar için koyu renkler, uzun ve yuvarlak biçimli tırnaklar için açık ve pastel tonlarını tercih edebilirsiniz.
* Ojenizin kalıcı olması için törpüleme işlemi ile oje sürümünün aynı gün içinde olmamasına özen gösterin.
* Oje sürmeden önce tırnaklarınıza koruyucu sürün. Sürdüğünüz koruyucuyu tırnak uçlarında yoğun uygulayarak ojenizin tırnak uçlarındaki ömrünü uzatın.
* Ojenizi sürmeye tırnağınızın tam ortasından başlayın ve üç seferde oje sürme işlemini tamamlayın. Birinci katı tüm tırnaklarınıza uyguladıktan 2 dakika sonra ikinci katı sürmeye başlayıp yine her bir tırnağı üç adımda bitirin. Parlak bir görüntü elde etmek için 2. kat oje kuruduktan sonra parlatıcı uygulayabilirsiniz.
* Ojenizin çabuk kurumasını istiyorsanız buzlu su dolu kabın içinde ellerinizi 1-2 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır.
Oje Sürme Teknikleri,Oje Sürme,Oje Nasıl Sürülür,Oje Sürmenin Püf Noktaları,Oje Sürme Sanatı,Oje Sürme Şekilleri,Oje Sürmenin Kolay Yolu,Oje Sürmenin İncelikleri

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“OJE NASIL SÜRÜLÜR ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar