Öz Güven Nedir Nasıl Kazanılır Nasıl Artırılır ?

Güncel/Aktuel 27 Mayıs 2015
436

Öz güven herkese gerekli olan temek gereksinimlerden bir tanesidir. Kimi insanlarda fazlasıyla bulunan öz güven kimi insanlarda azdır veya hiç yoktur. Öz güveni yüksek insanlar her daim her alanda kabul görür ve insanlar tarafından sevilip sayılırlar. Bu günkü makalemizde Öz güven nedir, öz güven nasıl kazanılır, öz güven nasıl artırılır konularında detaylar vereceğiz. ama en çok merak edilen sorulardan bir tanesi olan öz güven nedir sorusuna yanıt vererek makalemize başlamak istiyoruz. Ardından da öz güven nasıl artırılır öz güven nasıl kazanılır konularında sizlere uygulaması kolay önerilerde bulunacağız.

Öz Güven Nedir ?

Öz güven bütün insanlar için çok önemli ve temel duygusal gereksinimlerden bir tanesidir. Öz güven hayatla mücadele etmeyi, sorunlara ve sıkıntılara daha kolay göğüs germeyi sağlar. Öz güven kişinin güç ve enerji kaynağıdır. Daha çok çalışmasında ki en önemli etkenlerden bir tanesidir.  Öz güveninizin zayıfladığı anlarda ilk olarak kendinize hatırlatmanız gereken şey, hiç kimsenin mükemmel olmadığı konusudur. Çünkü her insan her şi yapamaz. Başka insanların sizin sahip olmadığınız becerilerinin olması son derece doğal bir durumdur. Aynı şekilde o insanların da sizin sahip olduğunuz becerilere sahip olmadıklarını bilmeniz gerekir.Öz güven eksikliği pek çok insan da çeşitli sorunları da beraberinde getirmektedir. Eğer kişilerle rekabet halinde iseniz, o kişilerle rekabet edebilecek yeteneklerinizi geliştirmeye çalışmanız son derece olumlu sonuçlar verecektir.

oz_guven_nedir

Öz Güven Nasıl Kazanılır/Nasıl Artırılır ?

Öz güven eksikliği, kişilerde çeşitli kişisel ve toplumsal sorunlara sebep olabilir. İçe kapanma, başarısılıktan dolayı sürekli kendisini veya çevresini suçlama ya da toplumda uzaklaşma öz güven eksikliğinin olumsuz sonuçlarından bir kaç tanesidir. Öz Güven Konusundaki en önemli sorunlardan bir tanesi de öz güven nasıl kazanılır, nasıl artılır konusudur. Öz güven nasıl kazanılır nasıl artırılır diye merak eden okurlarımız için önerimiz, öncelikle kendi yeteneklerinin farkında olmaları ve içinde yaşadıkları kabuklarından çıkmalarıdır. Öz güveni artırmka ve kazanmak için daha girişken ve rahat olmak şarttır. Öz Güven Nasıl Kazanılır/Nasıl Artırılır ? sorusunun bir diğer önemli yanıtı ise, düşüncelerin daha yüksek sesle ifade edilebilmesi gerektiğidir. Sorumluluklar almak, iş yamında karar aşamasında çok daha aktif görevler üstlenmek, cesaretli olmak, hata yapmaktan korkmamak da öz güveni artırmak için gereken diğer unsurlardır.

oz_guven_nasil_kazanilir_artirilir

Öz Güveni Yüksek İnsanların Yapmadığı 15 Şey

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Öz Güven Nedir Nasıl Kazanılır Nasıl Artırılır ?” Konulu yazıdaki yorumlar

İlginizi Çekebilir
Suyun En Sağlıklı Hali

Suyun En Sağlıklı Hali

02 Mayıs 2017
108

Sponsor Bağlantılar