PASTİL NEDİR NE İŞE YARAR ?

Pastil Nedir Ne İşe Yarar
Pastil Nedir Ne İşe Yarar

Pastil Nedir Ne İşe Yarar ?

Pastil,Pastil Nedir,Pastil Ne Demek,Pastil Ne İşe Yarar,Boğaz ağrısına Ne İyi Gelir,Boğaz Ağrısı Nasıl Geçer, Evde Pastil Yapımı,Evde Pastil Yapılırmı,Pastil Nasıl Yapılır,Pastil Nasıl Kullanılır
Kış mevsimini oldukça sert yaşadığımız şu gümlerde, sağlık açısından en çok başvurulan ürünlerden birisi olan pastil hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.
Pastil Nedir ?
Pastil, özellikle boğaz enfeksiyonları sırasında, boğaz ağrısını azaltmak ve yutkunmayı kolaylaştırmak amacı ile üretilmiş, şeker şeklinde, emmilerek kullanılan bir çeşit ilaçtır.
Pastil Ne İşe Yarar ?
Sert şekerler gibi yapılmış olan pastiller, tükrük bezlerini harekete geçirir ve daha çok yutkunma olmasını sağlar. Fransada yapılan bir araştırma sonrası, sert şekerlerin boğaz ağrısını geçirmekte gayet olumlu sonuçlar verdiği görülmüş. Sert şekerle bir likte sıcak içeceklerin içilmesinin de, virisün daha fazla ilerlemesine engel olduğu tespit edilmiş.
Evde Pastil Yapımı,Evde Pastil Yapılırmı,Pastil Nasıl Yapılır
Pastilden bu kadar söz etmişken, evde pastil yapımı konusunda, sizleri bilgilendirmek isterim. Eğer, isterseniz, evinizde, kendiniz ve tüm aile bireyleri için, pastil yapabilirsiniz.  Önerimiz, Biyolog-Kozmotolog Pervin Bulgaktan….
Gerekli Malzemeler:
* 2 yemek kaşığı bal,
* 1 tatlı kaşığı toz zencefil,
* 1 tatlı kaşığı adaçayı (Toz haline getirilmiş olmalı ),
Pastil Nasıl Kullanılır ?
Yukarıda verilmiş olan tüm malzemeleri karıştırın. Boğaz ağrısı olmadan da, hastalıklardan korunmak amaçlı, günde 1-2 çay kaşığı tüketebilirsiniz.
Pastil,Pastil Nedir,Pastil Ne Demek,Pastil Ne İşe Yarar,Boğaz ağrısına Ne İyi Gelir,Boğaz Ağrısı Nasıl Geçer, Evde Pastil Yapımı,Evde Pastil Yapılırmı,Pastil Nasıl Yapılır,Pastil Nasıl Kullanılır

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“PASTİL NEDİR NE İŞE YARAR ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar