Patates Haşlama Yapmanın Püf Noktaları

Güncel/Aktuel 13 Aralık 2014
574

Pek çok insanın severek tükettiği pates haşlaması hem sağlıklı hem de salatasının daypılabilmesinden dolyaı pratik bir yemek malzemesidir. Ama burada hanımların en çok yaşadığı sorunların başında, haşlanmış patatesi soymak gelir. Eğer sizde patates haşlama yapmanın püf nokataları ve haşalanmış patatesi soymanın kolay yolu hakkında bilgi almak istiyorsanız tam yerine geldiniz. Sizlere bir kaç pratik öneri sunacağız ve eminiz çok işinize yarayacak.

patates_haslamasi
Patates Haşlama

Patates Haşlamanın Püf Noktaları

  • İlk yapacağınız işlem, haşlamak istediğiniz patatesleri bol su altında, üzerindeki çamurlar gidinceye kadar yıkamak olacak.
  • Daha sonra patateslerin ortasından başlayarak  tam bir daire olacak şekilde kabuğunu yarın. Bu işlemi patatesin daha çabuk soyulması için yapıcaksınız.
  • Haşlama tenceresinin içine patetsleri koyarak, üzerini örtecek kadar su ekleyin. Bir miktar tuz ilave ederk patatesleri haşlanmaya bırakın. Arada bir çatal ile kontrol ederk patateslerin haşlanıp haşlanmadığına bakabilirsiniz.
  • Tencereye ilave edeceğiniz bir miktar tuz, pataeslerin daha kolay haşlanmasını sağlayacaktır.
  • Haşlanmış olan Patatesleri, içi buz dolu soğuk suyun içine atın. Ve kabukları haşlamadan önce kestğiniz bölümden çekerek soyun. Son derece kolaylıkla patatesleri haşlamış ve soymu olacaksınız.
  • Bunların dışında, size çok daha kolay patates haşlama yöntemi önermek isterim.

Patates Haşlamanın Kolay Yolu

patates_haslamanin_puf_noktalari
Patates Haşlamanın Püf Noktaları
  • Patatesleri Çiğ olarak yıkayıp soyduktan sonta, küp küp doğrayın. Üzerini geçecek miktarda su ekleyin ve bir tutam tuz atın. Dilerseniz düdüklü tencerede, dilerseniz de normal tencerede patatesleri haşlayın. Patetsler haşlandığı zaman, suyunu süzün. Salata yapmak için size hazır patates. Sadece garnitürleri yapmanız yeterli olacak.
  • Patates halama işini, normal tencere yerine düdüklütencerede yapamnzı vakitten tasarruf sağlar. Dilediğiniz miktarda patatesi düdükleye koyup, üzerini geçecek kadar su ilave edin. Düdüklü kaynamaya başlayınca 8-10 dakika bekleyin. Patateslerniz haşlamış vaziyette karşınızda olacak.
  • Patatesleri haşlayacağınız suyun içine 1 tatlı kaşığı sirke ilave edrseniz, hem kolayca patatesleri haşlamış olursunuz, hem de patatesin vitamini kaybolmaz.
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Patates Haşlama Yapmanın Püf Noktaları” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Suyun En Sağlıklı Hali

Suyun En Sağlıklı Hali

02 Mayıs 2017
114

Sponsor Bağlantılar