Platin Alyans Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?

Moda-Aksesuar 02 Mayıs 2016
502

Merhaba sevgili okurlarım. Malum.. ilk bahar yaz mevsimi.. Düğün dernek işlerinin en çok olduğu dönemler. Yeni evlenecek genç çiftlerinde tatlı telaşları çok. Bu telaş arasında kendilerine yüzük seçmek için pek çok kuyumcu ya da mücevherci dolaşılıyor. Eskiden evliliğin simgesi altın yüzük iken, şimdilerde bu simge altın dışındaki elementlerden de yapılıyor ve açıkçası çok da rağbet görüyor. Bir kaç hafta önce sizlere titanyum alyanslardan bahsetmiştim. Bu gün yine altın ve titanyum alyanslara alternatif olan platin alyanslardan söz etmek istiyorum. Platin alyans alırken nelere dikkat etmeli? sorusunun yanıtını veremeye çalışacağım.

Platin Alyansın Özellikleri Nelerdir ?

platin_alyans

  • Platin oldukça değerli bir element olması nedeniyle, nesiller boyunca zenginliğin ve gücün simgesi olarak anılmıştır. Üstelik platin altına oranla daha az bulunan bir element olması nedeni ile altında daha değerli ve daha pahalıdır.
  • Platin altına oranla daha ağırdır. Yaklaşık olarak altının iki katı ağırlığındadır. Eğer platin bir alyans almayı düşünüyorsanız, parmağınızda platin alyansın ağırlığını da hissedeceksiniz anlamına gelir.
  • Platin alyansın en avantajlı yanı ise, altına oranla darbelere ve çizilmelere karşı daha dayanıklı olmalıdır. Üstelik parlaklığını da oldukça uzun bir süre muhafaza eder.
  • Platin alyans alacaksanız, öncelikle alacağınız alyansın gerçekten de platin olduğundan emin olmanız gerekir. altında ayar derecesi vardır ve altın olup olmadığını kolaylıkla anlayabilirsiniz. Ama platinde ayar derecesi bulunmamaktadır. Platin alyans alacağınız yerden sertifika istemeniz gerekecektir.

Platin Alyans Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

platin_alyans_modelleri

Platin alyans alırken, öncelikle uzun yıllar parmağınızda bu yüzüğü taşıyacağınızı aklınızdan çıkarmayın. Bunun için de, içinize sinen ve sevdiğiniz bir modeli tercih edin. Ayrıca uzun yıllar kullanmak için dayanıklı olan bir modeli tercih etmenizde fayda var.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Platin Alyans Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?” Konulu yazıdaki yorumlar

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar