Saç Beyazlamasına ve Kimyasal Boyalara Son Veren Doğal Yöntem

Cilt Bakımı ve Güzellik 16 Ocak 2016
1397

Saç beyazlaması kadınların korkulu rüyası gibidir. Hele bir de erken yaşlarda beyazlamaya başlamışsa saçlar durum daha da kötüdür. Bu durumda hanımların ilk yaptığı iş, saçlarını boyatmak olur. Ama iş saç boyatmakla bitmiyor. Bunun dip boyası var, ilk rengin tutturulamama riski var. Var da var yani. Üstelik boyaların içindeki kimyasalların verdiği zararlar da kimsenin umurunda değil gibi görünüyor. Bu kadar çok saç boyatan insan olduğuna göre. Peki ne yapalım saçlarınızdaki beyazlarla mı yaşamaya alışalım dediğinizi duyar gibiyim. elbette hayır. Saçlarınızdaki beyazlarla yaşamak zorunda değilsiniz. Doğal yöntemlerden faydalanarak saçlardaki beyazlamasını önleyebileceğiniz  gibi, doğal yollarla da saçlarınızı boyamanız mümkün. bu gün size bu doğal yöntemlerden bir tanesi olan patates kabuğu ile saç boyama işlemini anlatacağım. Sonuçtan çok memnun kalacaksınız emin olun.

Patates Kabuğu İle Saç Boyama

patates_kabugu_ile_sac_boyama

5 adet patatesin kabuğunu soyun. Bir tencerenin içine kabukları koyup, üzerine 2 fincan soğuk su ekleyin. Su kaynadıktan sonra 5 dakika daha kaynamasını bekleyin ve ocağın altını kapatın. Soğuması için bekleyin. Tencere tamamen soğuduktan sonra, Suyu süzüp ağzı kapaklı bir kabın içine alın. İçine isterseniz aroma vermesi amacı ile sandal ağacı yağı ekleyebilirsiniz. Kabın ağzını sıkıca kapatın. Bu karışımı saçlarınızı yıkadıktan sonra saçlarınıza uygulayın. Saçlarınızı yeniden yıkamanıza gerek yok. Patates kabuğu vitamin ve mineral açısından çok zengin olduğundan dolayı saçları beslen ve saçları güçlendirir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Saç Beyazlamasına ve Kimyasal Boyalara Son Veren Doğal Yöntem” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar