Saç Dökülmesi Yöntemine Yepyeni Bir Çözüm.. Saç Simülasyonu!!

Güncel/Aktuel 21 Haziran 2017
237

İnsan kafa derisinde ortalama olarak 100.000-150.000 arasında saç teli bulunmaktadır. Fakat genetik işleyiş, bazı hastalıklar, ve yaşın ilerlemesi ile birlikte saçlarda seyrelme ve kellik başlar. bu durum kadın için de erkek için de olabilecek bir durumdur. Saçlarda meydana gelen aşırı seyrelme ve kellik problemi kişilerin güven ve ruh halini olumsuz etkilemektedir. Saç dökülmelerinin son dönemlerdeki en güzel çözümü saç simülasyonu olmaktadır. Saç simülasyonu sayesinde tamamen kel bir baş bile son derece ve gür saçlara sahipmiş görüntüsüne kavuşabilir.

sac_similasyonu_sac_dovmesi

Saç dövmesi adı ile de bilinen saç simülasyonu, ameliyatsız ve ağrısız bir işlem olarak, hem kadınlarda hem de erkeklerde rahatlıkla uygulanabilen bir yöntemdir. Saçın dökülme ölçüsüne ve istenilen görünüme dayalı olarak, gerçek saç köklerinin kopyalanarak, açıklık olan saç bölgesine mikropigmentasyon işlemi uygulaması ile yapılması sonucu gerçekleştiren bir işlemdir. Sadece doğal pigmentler ve özel boyalarla ile sağlığa bir zarar vermeden arısız, acısız şekilde yapılan saç simülasyonu şu an dünyadaki en iyi kellik kapatma yöntemi olarak kabul edilmektedir.

sac_similasyonu

Saç simülasyonu yapacak kişilerin, alanında uzman olması ve işlemi, steril bir ortamda hızlı bir şekilde yapması gerekmektedir. Yapılan uygulamalarda saç köklerinin her zaman aynı yönde olmadığı tespit edilmiştir. Saç simülasyonu saçınızın doğal yapısını klonlama işlemidir.Ayrıca saç köklerini hepsi aynı tonda değildir. Bu sebeple de saç simülasyonu sırasında tek bir renk değil, 3-4 farklı renk pigmentasyonu kullanılmaktadır. Saç simülasyonu/sa dövmesi, her yaş, her türlü saç dökülmesi, tüm cilt ve ren tiplerine uygun bir işlem olarak da herkese kullanım kolaylığı sunan bir işlemdir.

sac_simulasyonu

Saç simülasyonu uygulaması sırasında, özel bir iğne içeren kartuş doğal renk pigmentlerini 2.dermal cilt tabakasına uygular. Her seans 3-5 saat arasındadır ve seans uygulamalarının arasın en az 1 hafta olmalıdır.  Saç simülasyonu çevrenizde kimsenin fark edemeyeceği şekilde saç çizgisinin kademeli olarak ve incelikli bir şekilde yenilenmesine ve doldurulmasına olanak sağlar. Pigment aralığı kalan doğal saç köklerinin çoğaltılmasıyla belirlenir. Bu özel ve son teknoloji saç simülasyonu işleminin neler yaptığını madde madde saymak isterim.

sac_simulasyonu_nie_ise_yarar

  • Saç simülasyonu, kafa derisinde saçın tam ve kısa kesilmiş gibi görünmesini sağlar. Size daha genç bir görünüm kazandırır.
  • Tam olarak ön, arka ya da yanlarda saç çizgisinin benzerini yapar. Çünkü klonlama işlemidir.
  • Tamamen kel ya da kısmi kellik durumlarında saç çizgisini onarıcı görev üstlenir.
  • Saç dökülmesi hangi seviyede olursa olsun kalıcı olarak dökülmenin seviyesini gizler.
  • Saç nakli ameliyatlarından kaynaklanan dikiş ve yara izlerini son derece iyi kamufle eder.
  • Yara ve yanık izleri ile doğum lekelerini gizlemekte son derece başarılıdır.
  • Saç naklinin görsel etkisini artırır. Dilerseniz saç simülasyonu yapılmış bölgeye sonradan saç ekimi de yaptırabilirsiniz.
Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Saç Dökülmesi Yöntemine Yepyeni Bir Çözüm.. Saç Simülasyonu!!” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Suyun En Sağlıklı Hali

Suyun En Sağlıklı Hali

02 Mayıs 2017
106

Sponsor Bağlantılar