Saçlarınızın Gürleşmesi İçin Mutlaka Karanfil Kullanın!!

Cilt Bakımı ve Güzellik 04 Ağustos 2017
855

Saçlarımız pek çok bedensel ve dış etkene bağlı olarak dökülür, seyrelir ve artık eskisi kadar sağlıklı görünmeyebilir. Saçların güçlü ve sağlıklı olması için iç beslenmeye dikkat etmek ve dışarıdan da saçları desteklemek gerekir. Saç bakımı ürünlerinin ille de çok pahalı ya da zararlı maddeler içermesi gerekmez. Dilerseniz Kainat eczanesinden de yardım alabilirsiniz. Bu gün sizlere saçlarınızı gürleştirmek ve çoğaltmak için karanfille saç bakımı konusunda faydalı bilgiler vereceğim.

Karanfil ile Saç Gürleştirme

karanfille_sac_gurlestirme

Karanfilin saça faydaları nedir derseniz en çok bilinenini söyleleyim. Saçları gürleştirmesidir. Saçlarınızın daha gür görünmesini istiyorsanız eğer, size aşağıda önereceğim karanfil karanfil suyu ile haftada 1 defa saç bakımı yapmanız gerekir. Erkeklerde ve kadınlarda sa dökülme nedenleri farklıdır. Özellikle erkeklerdeki saç dökülmeleri çok daha yoğundur. Bu sebeple erkeklerin karanfil suyu ile saç bakımını daha sık yapmaları gerekmektedir. Saç dökülmesinden şikayetçi olan erkekler, karanfili demleme yerine kaynatma yöntemini tercih edebilirler. Bunun için yapılması gereken karanfili kaynayan suyun içine atıp 10 dakika boyunca kaynatmaktır. Hazırlanan su ağzı kapalı bir kap içerisinde soğutulduktan sonra saç diplerine uygulanabilir.

Karanfil Suyunun Faydaları Nelerdir? Karanfil Suyu Saç Çıkarır Mı?

karanfille_sac_bakimi

Karanfilin saça faydalı olabilmesi karanfil suyu ile mümkündür. Yukarıda verdiğim tarifte karanfil suyunun demleme usulu ve kaynatma usulu ne şekilde yapılacağı mevcuttur. Saç dökülmeleri için kaynatma usulu, saç gürleştirmek için ise demleme usulu kullanılmalıdır. Karanfil suyu düzenli kullanıldığında saç dökülmesini önler ve yeni sağlıkoı saçların çıkmasına yardımcı olur.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Saçlarınızın Gürleşmesi İçin Mutlaka Karanfil Kullanın!!” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar