Kategori: Sağlık/Hastalıklar

Limon Suyu Sarımsak Kürünün Faydaları

Çok eski bir öğreti ve şifa kaynağı olan limon suyu sarımsak kürü günümüzde de pek çok insan tarafından uygulanan bir şifa yöntemidir. Limon suyu ve sarımsak kürünün en bilinen faydası damar sertliği, damar yağlanmasını, damar tıkanıklığı ve tansiyon gibi hastalıkları iyileştirmesidir.

PAYLAŞ TWEET
23 Temmuz 2017
858

Diyet Omlet Tarifimiz İle Formunuzu Kolaylıkla Koruyabilirsiniz!

Diyetteyseniz.. Yiyecekler konusunda çok dikkatli davranmak zorundasınızdır. Özellikle de hafta sonları ya da Pazar günü kahvaltısında ne yiyeceğiniz sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Üzülmeyin, Pazar kahvaltısında, harika bir omlet ile, kendinize ziyafet çekebilirsiniz. Oldukça düşük kalorili olan omletimiz için ;

PAYLAŞ TWEET
13 Haziran 2017
275

Evlerinizde Güvenle Kullanabileceğiniz Doğal Temizlik İksiri

Sizlere daha önceki bir makalemde, evlerimizde kullandığımız ve içinde bol miktarda kimyasal zehir bulunan temizlik malzemelerini kanser hastalığına davetiye çıkardığını ve uzun süreli temas nedeniyle de pek çok kişinin kanser hastalığı ile mücadele etmek zorunda kaldığınından bahsetmiştim.

PAYLAŞ TWEET
25 Mayıs 2017
729

Batık Tırnak Problemine Son Veren Doğal İksir

Tırnak batması görebileceğiniz en kötü acılardan bir tanesidir. Ama üzülmeyin tırnak batmasının tek çaresi tırnak çektirmek değildir. Uçucu yağlardan güçlü bir merhem yapıp batık tırnak sorunundan kurtulmak mümkündür.

PAYLAŞ TWEET
19 Mayıs 2017
508

Neden Kilo Alıyoruz ?

Yaz gelirken insanlarda kış mevsiminde aldıkları kiloları geri verme telaşı başladı. Ama kilo vermeye çalışmadan önce neden kilo alındığının tespitini yapmak lazım. Kilo almanın da çeşitli nedenleri var. Ve bu nedenler hep gözardı edildiği için maalesef kilo verme işlemi de insanlar için tam bir eziyet haline geliyor.

PAYLAŞ TWEET
09 Mayıs 2017
205

Erkeklerde Tansiyon Değeri Ne Olmalıdır?

İdeal tansiyon değerinin 120/80 mm/Hg olduğu söylenir. Yani 12’ye 8 olarak söylenen değerdir. Fakat ideal tansiyon olayı erkeklerde farklılık gösterebilir. Erkeklerde tansiyon değerinin farklı olmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi yaş faktörüdür.

PAYLAŞ TWEET
08 Mayıs 2017
338

Günde 1 Kase Yoğurt Yerseniz Ne Olur ?

Yoğurt bulabileceğiniz en sağlıklı ve en faydalı besinlerin başında yer alıyor. Ama bahsettiğim yoğurt ev yapımı bizzat kendinizin yapmış olduğu yoğurt. Marketten aldığınız yoğurdun içerisinde çok fazla katkı maddesi olduğu için faydasından çok zararı var.

PAYLAŞ TWEET
26 Nisan 2017
466

Sabah Bulantısına İyi Gelen Doğal Öneriler

Sabah bulantıları sadece gebelikte olan bir durum değildir. Bazı kişilerde bir rahatsızlıktan dolayı ya da sebepsiz yere sabah bulantısı olabilir. Bu makalemde sizlere sabah bulantıları için etkili ve doğal çözüm önerilerinde bulunacağım. Bu önerileri hekiminizin size vermiş olduğu tedavinin yanında destekleyici olarak kullanabilirsiniz.

PAYLAŞ TWEET
18 Nisan 2017
229

Eski Bir Japon Şifa Tekniğine Göre Her Parmağımız 2 Organa Bağlı

Eski zamanlardan günümüze kadar gelen Japon tıbbı Jin Shin Jitsu’ya göre her parmağımız 2 farklı organa bağlı. Çok önemli bir şifa kaynağı olan Jin Shin Jitsu ile sadece 5 dakika gibi kısa bir zamanda organları parmaklarınızdan yönetebilirsiniz. Nasıl mı? İşte Jin Shin Jitsu yöntemi ile geleneksel Japon Tıbbı mucizesi..

PAYLAŞ TWEET
10 Nisan 2017
467

Altın Fiyatına Satına Peri Balının Faydaları Nelerdir ?

Yurt dışında kilosu 5 bin Euroya satılan, ülkemizde ise 12 bin TL den alınabilen peri balı altından daha kıymetli desem yeri var. Nadir bulunan bir bal türü olan peri balı, 2 yılda sadece 12 kg üretilebiliyor. Bin bir derde deva olarak bilinen peri balı insan eli değmeyen yaylalarda üretiliyor.

PAYLAŞ TWEET
29 Mart 2017
291

Erkekler İçin En Doğal Güç Macunu

Beslenmek önemlidir. Sağlıklı bir hayat sürmenin en gerekli kuralı beslenmektir. Ama doğru ve sağlıklı bir beslenmekten bahsediyorum. Bazı durumlarda cinsel gücü artırmak için, özellikle de erkeler takviyelere gerek duyarlar.

PAYLAŞ TWEET
27 Mart 2017
752

Tembeller İçin En kolay Zayıflama Tüyoları

Zayıflamak çok da kolay bir iş değil. Hele bir de başlamış olduğunuz diyeti, ya da spor işlemini düzenli bir hale getiremiyor ve istikrar sağlayamıyorsanız zayıflamak çok daha zor hatta imkansız bir hale gelir. Kilo vermek, disiplin ve irade ile olabilir ancak.

PAYLAŞ TWEET
23 Mart 2017
448

Enerjik Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir?

Enerji bizim hayatımızı idame ettirebilmemiz için en gerekli şeylerden bir tanesi. Bazen enerjimiz biter ve kendimizi yorgun, bitkin hissederiz. Bu yorgunluk bitkinlik hayat kalitesini engellediği gibi, iş hayatımızı da olumsuz etkiler. Enerjimizi bir şekilde toplayarak hayatımıza devam etmek zorundayız.

PAYLAŞ TWEET
18 Mart 2017
195

Yorgunluk Yapan Besinler Hangileridir?

Can boğazdan gelir diye bir ata sözü var. Ama bazı şeylere de dikkat etmek gerekir. Yani can boğazdan geldiği gibi gider de. Ya da bazı besinleri çok sık tüketiyor olmanız sizi fazlasıyla yorgun ve bitkin bir hale getirebilir. Şimdi kendi kendinize besinler insanı yorar mı diye düşünebilirsiniz.

PAYLAŞ TWEET
17 Mart 2017
364

Limonun İçine Tuz doldurup Odanıza Koyarsanız Ne Olur?

Salataların, sosların ve içeceklerin vazgeçilmezi limon hem sağlık açısından hem de daha kaliteli bir hayat yaşamamız açısından son derece önemlidir. Bu gün size limonla yapabileceğiniz ve deyim yerindeyse hayatınızı kökünden değiştirecek, çok kolay bir tarif önermek istiyorum.

PAYLAŞ TWEET
13 Mart 2017
828

Kolon Kanserinden Korunmak İçin Uygulamanız Gereken 5 Önemli Davranış

Çağımızın önemli hastalıklarından bir tanesi olan kolon kolon kanseri nedeni ile her yıl neredeyse 40 bin insan hayatını kaybetmektedir. Kanser türleri içende sinsice ilerleyen ve çok ciddi bir kanser türü olan kolon kanseri erken teşhis sayesinde tedavi edilebilir.

PAYLAŞ TWEET
12 Mart 2017
348

Baş Ağrısının En Doğal Çözümü Zetinyağı ve Tuz

Zaman zaman baş ağrısı hepimizi sıkıntıya sokar. Bu gün sizlere baş ağrılarından ve hatta inatçı eklem ağrılarından kolayca ve kısa sürede kurtulmanızı sağlayacak olan doğal bir yöntemden bahsetmek istiyorum. Bağ ağrıları ve eklem ağrıları yaşam kalitesini oldukça düşürür.

PAYLAŞ TWEET
04 Mart 2017
189

Prostat İçin Doğal Çare Arı Poleni ve Süt

Prostat erkeler için önemli sağlık sorularından bir tanesidir. Genellikle iyi huylu olabildiği gibi, bazı kişilerde kötü huylu da olabilir. İdrar yaparken zorlanma ve kesik kesik idrar yapma prostatın en büyük belirtileri. Elbette bu tür bir problemde öncelikli olarak bir üroloji hekimine başvurup gerekli muayene ve tetkikleri yapmanız gerekir.

PAYLAŞ TWEET
24 Şubat 2017
628
Yeniler

Manyetik Alan Tedavisinin Faydaları

Manyetik alan tedavisini duydunuz mu bilmiyorum. Ama tüm dünya üzerinde pek çok insanın şifa bulduğu önerdiği manyetik alan tedavisinin faydaları yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmış bir gerçektir. Sizlere manyetik alan tedavisi konusunda uzman olan ve yaptığı manyetik alan tedavilerini faydalarını kanıtlayan Japon Dr. Kyoichi Nakawaga’dan bahsetmek istiyorum.

PAYLAŞ TWEET
18 Nisan 2015
1385

Karanfil Yağının Saçlar İçin Faydaları

Saç bakımında bulabileceğiniz en iyi ve en faydalı bitkilerden bir tanesi kesinlikle karanfildir. Karanfilin içerisinde bulunan pek çok vitamin ve mineral saçlarınız için harika bir bakım sağlar. Saç bakımında karanfilin tomurcukları kadar karanfilin yağından da faydalanılabilir. Saç dökülmesi için çözüm arayan okurlarımız için kesinlikle karanfil yağını önermekteyim.

PAYLAŞ TWEET
12 Ekim 2018
248

Ufak Tefek Cinayetler Dizisinde Kim Öldü?

Ufak Tefek Cinayetler dizisi ilk yayınlandığı bölümden itibaren en dikkat çeken yapımlardan bir tanesi oldu. kim öldürüldü, katil zanlısı kim? sorularının cevabı Sarmaşık Sarmaşık sitesinde lüks ve ihtişamlı siteler, 4 kadın ve 4 erkek arasındaki rekabet, aşklar, karanlık sırlar derken en çok merak edilen Sarmaşık Vakasında yani Ufak Tefek Cinayetler Dizisinde Kim Öldü? sorusunun cevabı.

PAYLAŞ TWEET
18 Mart 2018
700