Kategori: Kadın Sağlığı/Kadın Hastalıkları

Gebelik Öncesi Yapılması Gerekenler

Daha önceki makalemizde, anneliğe ilk adın-m ve hazırlık konularında sizlere ön bilgi vermiştik. Planlı bir gebeliğin her daim anne adayı için daha sağlıklı ve daha güzel bir dönem olduğunu belirtmiştik. Hamilelik döneminin istenilen güzellikte geçmesi için gebelik öncesinde de bazı yapılması gerekenler var.

PAYLAŞ TWEET
18 Haziran 2015
399

Kadınlarda Kanser Belirtileri

Kadınlarda özellikle meme kanseri, rahim kanseri ve yumurtalık kanseri sıklıkla görülen kanser türleri. Aslına bakarsanız bu kanserler öncesinde bir takım belirtilerle kendilerini belli ediyorlar. Ama nedense bu belirtiler çoğunlukla gözardı ediliyor ve erken teşhis safhası da geçmiş oluyor. Unutmayın ki, kanser gibi bir hastalıkta erken teşhis hayat kurtarıcıdır.

PAYLAŞ TWEET
14 Ocak 2015
452

Göğüs Kanserin Belirtileri Nelerdir ?

Memenin gelişimi ve meme ile ilgili birçok hastalık, yumurtalıklardan salgılanan hormonlarla yakından ilişkilidir.Bu nedenle, günümüz tıbbında meme, kadın üreme organlarının bir parçası olarak değerlendirilmektedir. Meme dokusu, süt bezleri, süt kanalları ile bunları çevreleyen yağ dokusundan oluşmaktadır.

PAYLAŞ TWEET
14 Ocak 2015
728

Hamile Kalma Şansını Artıran Yiyecekler

Dünyaya geliş amacımız neslin çoğalması. Bazı insanlar normal yollardan, herhangi bir tedaviye başvurmadan çocuk sahibi olabiliyor iken, bazı çiftler onlar kadar şanslı değil. Çeşitli tedaviler sonucu ya bebek sahibi olabiliyorlar ya da tedavilerin sonuç vermesini bekliyorlar.

PAYLAŞ TWEET
10 Ocak 2015
389

Kan Uyuşmazlığının Zararları

Bu makalemizde sizlere sağlık açısından çok önemli bir konu hakkında bilgi vermek istiyoruz. Kan uyuşmazlığı. Evlenecek çiftler için son derece büyük önem taşıyan kan uyumazlığı, ileride çocuk sahibi olmak istediğinizde, gebeliğin ilerleyen dönemlerinde..

PAYLAŞ TWEET
06 Ocak 2015
1023

HAMİLELİKTE BESLENME

Hamileler Ne Yemeli,Hamilelikte Hangi Balıklar Yenmeli,Gebelikte Beslenme,Gebelikte Nasıl Beslenilmeli,Gebelikte Nasıl Beslenmeli,Hamilelikte Nasıl Beslenmeli, Hamileler nasıl beslenmeli

PAYLAŞ TWEET
23 Şubat 2013
295

HORMON DÜZENLEYİCİ BİTKİLER

Hormon Düzenleyici,Hormon Düzenleyici Bitkiler,Hormon Düzenleyici Bitki Çayları,Hormon Düzenleyici Şifalı Bitkiler, Hormon Bozukluğu Bitkisel Tedavi, Hormon Bozukluğu İçin Şifalı Bitkiler

PAYLAŞ TWEET
14 Mayıs 2012
1017

HAMİLELİKTE FAYDALI VE ZARARLI BESİNLER

Hamilelikte Beslenme,Gebelikte Beslenme,Hamilelikte Nasıl BeslenmeliHamilelikte Ne Yemeli, Hamilelikte Yenmesi Gerekenler,Hamilelikte Faydalı Besinler,Hamilelikte Zararlı Besinler, Hamilelikte Faydalı Meyveler,Hamilelikte Faydalı Sebzeler,Hamilelikte Bitki Çayı,Hamilelikte Bitki Çayları,Hamilelikte Bitki Çayı İçilirmi,Hamilelikte Bitki Çayları İçilirmi

PAYLAŞ TWEET
09 Nisan 2012
801

HAMİLELİK BULANTISINA NE İYİ GELİR ?

Hamilelik Bulantısı,Hamilelik Bulantısı Ne Zaman Geçer,Hamilelik Bulantısına Ne İyi Gelir,Hamilelik Bulantı,Hamilelik Bulantıları,Hamilelikte Bulantı,Hamilelikte Bulantı Ne Zaman Geçer

PAYLAŞ TWEET
04 Nisan 2012
321

ANNELİĞE HAZILIK ANNELİĞE İLK ADIM

Anneliğe Hazırlık Anneliğe İlk Adım Anneliğe Hazırlanmak kolay bir şey değildir. Anneliği

PAYLAŞ TWEET
19 Kasım 2010
343

Gebelik Ve 8. Haftası

Anne 8. Haftası Doktorunuzun istediği tahlilleri herhalde yaptırdınız.Bu testlerden bazıları ilerdeki muayenelerde

PAYLAŞ TWEET
04 Mart 2010
308

Gebelik Haftası 6.Hafta

Anne: Gebelik takibinizi ve doğumunuzu gerçekleştirecek olan doktorunuzun seçimi  sağlıklı bir doğum

PAYLAŞ TWEET
04 Mart 2010
313

Gebelik Ve 9 Haftası

 Anne Gebelik Ve 9 Haftası Sağlıklı bir gebelik için annenin dengeli ve

PAYLAŞ TWEET
03 Mart 2010
313

Gebelik Ve 7.Haftası

Anne  Sağlığı 7 Hafta’da nasıl Gidiyor.Anne Beslenmesi,ve Sağlığı Anne’de Fiziki değişiklikler. Hormonların

PAYLAŞ TWEET
03 Mart 2010
273

Gebelik Haftası ve Beşinci Haftası

5.Haftada Anne Sağlığı Ve Annede Fiziki Değişiklikler Vücudunuz bu yeni yolculuğa hazırlanmaya

PAYLAŞ TWEET
03 Mart 2010
358

Gebelik Haftaları 1.-4.

Anne: 1-Yumurtalıkta folikül oluşumu 2-Ovulasyon,yumurtlama 3-Sperm ile döllenme 4-Bölünme,Blastosit 5-Endometriyuma yerleşme ,İmplantasyon

PAYLAŞ TWEET
03 Mart 2010
289

UNUTKANLIK VE MENOPOZ

Unutkanlık ve menopoz Geçenlerde bir kadın anahtarlarını bulamadığı için nasıl randevusunu kaçırdığını

PAYLAŞ TWEET
25 Şubat 2010
310

MENOPOZ’DAYAPILMASI GEREKLİ İŞLER

Menopozda yapılması gerekli işler listesi hazırlayın Seminerlerime katılan bir kadın “Yapılacak İşler

PAYLAŞ TWEET
24 Şubat 2010
269
Yeniler

Manyetik Alan Tedavisinin Faydaları

Manyetik alan tedavisini duydunuz mu bilmiyorum. Ama tüm dünya üzerinde pek çok insanın şifa bulduğu önerdiği manyetik alan tedavisinin faydaları yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmış bir gerçektir. Sizlere manyetik alan tedavisi konusunda uzman olan ve yaptığı manyetik alan tedavilerini faydalarını kanıtlayan Japon Dr. Kyoichi Nakawaga’dan bahsetmek istiyorum.

PAYLAŞ TWEET
18 Nisan 2015
1386

Karanfil Yağının Saçlar İçin Faydaları

Saç bakımında bulabileceğiniz en iyi ve en faydalı bitkilerden bir tanesi kesinlikle karanfildir. Karanfilin içerisinde bulunan pek çok vitamin ve mineral saçlarınız için harika bir bakım sağlar. Saç bakımında karanfilin tomurcukları kadar karanfilin yağından da faydalanılabilir. Saç dökülmesi için çözüm arayan okurlarımız için kesinlikle karanfil yağını önermekteyim.

PAYLAŞ TWEET
12 Ekim 2018
251

Ufak Tefek Cinayetler Dizisinde Kim Öldü?

Ufak Tefek Cinayetler dizisi ilk yayınlandığı bölümden itibaren en dikkat çeken yapımlardan bir tanesi oldu. kim öldürüldü, katil zanlısı kim? sorularının cevabı Sarmaşık Sarmaşık sitesinde lüks ve ihtişamlı siteler, 4 kadın ve 4 erkek arasındaki rekabet, aşklar, karanlık sırlar derken en çok merak edilen Sarmaşık Vakasında yani Ufak Tefek Cinayetler Dizisinde Kim Öldü? sorusunun cevabı.

PAYLAŞ TWEET
18 Mart 2018
704