Sağlıklı ve Bembeyaz Dişlere Kavuşmanın 5 Pratik Yolu

Pratik Bilgiler 04 Mayıs 2017
107

Bembeyaz dişleri olmasını kim istemez ki ? Kimi insanlar bu hayalini gerçekleştirmiştir. Kimileri ise doğuştan tam beyaz olmayan dişlere sahiptir. Bazı insanların dişleri ise, bakımsızlıktan renk değiştirmiş ve olması gereken renginden çok uzaklaşmıştır. Dişlerin sonradan sararması artık kader değil. İsterseniz size önereceğim yöntemlerle dişlerinizi tıpkı hayalinizdeki gibi bembeyaz görebilirsiniz.

Rutinleri Uygulayın

dis_fircalamak

Hayatınızdaki alışkanlıklar ve işleriniz tüm gününüzü koşturma içinde geçirmenize neden oluyor. Evet ama tüm bu yoğunluk içinde lütfen her sabah ve her akşam yatmadan önce dişlerinizi fırçalamayı rutin hale getirin. Bu alışkanlığı halen kazanmadıysanız, zararın neresinden dönerseniz kardır deyip hemen başlayın.

Kendinize Uygun Diş Fırçasını Bulun

dis_fircasi

Nasıl ki her kıyafet herkese olmuyor ise, her diş fırçası da herkese olmaz. Tıpkı kıyafetlerinize özen gösterdiğiniz gibi, diş fırçalarına da özen gösterin ve size uygun diş fırçasını bulun. Bu sayede diş temizliği çok daha iyi yapılmış olacaktır.

Kendinize Zaman Ayırın

agiz_bakimi

Bir şeyi yaparken doğru sürede ve doru zamanda yapmak önemli bir kuraldır. Özensiz bir şekilde yapılan hiç bir şeyden verim alamazsınız. Bu durum diş bakımı için de geçerlidir. Kendinize ve ağız bakımına zaman ayırın. Doru fırça ile doğru fırçalama tekniğini uygulayarak daha verimli bir diş bakımı yapabilirsiniz. Bu uygulamayı düzenli yaptığınızda kısa sürede farkı göreceksiniz.

Bazen Ayrılıklar da Güzeldir

eskimis_dis_fircalari

Şimdi bu başlığı görünce konumuzla ne ilgisi var diyebilirsiniz. Çok ilgisi var. 3 ayda bir diş fırçanızdan ayrılıp yeni bir fırça ile yola devam etmeniz hem sağlık hem de ağız içi hijyen açısından çok faydalı olacaktır. 3 ayda bir diş fırçanızı değiştirmeyi alışkanlık haline getirin.

Doğru Diş Macunu

ersag_bitkisel_dis_macunu

Şimdi gelelim en önemli konuya. 4 önerinin hepsi tamam. Ama diğer önemli konu da diş macunu. Doğru diş macununu seçtiğiniz zaman tüm maddeler tamam olacak ve dişleriniz sağlıklı, ışıl ışıl ve bembeyaz olacak. Bunun için yapmanız gereken diş temizliği yaparken size zarar vermeyecek kimyasal içermeyen diş macunu seçmek.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Sağlıklı ve Bembeyaz Dişlere Kavuşmanın 5 Pratik Yolu” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar