SAĞLIKLI YAŞAMAK İÇİN

Sağlık/Hastalıklar 23 Ağustos 2012
414

Sağlıklı Yaşamak İçin
Sağlıklı Yaşam,Sağlıklı Yaşam Önerileri,Sağlıklı Yaşamak İçin,Sağlıklı Yaşamak İçin Neler Yapmalıyız,Sağlıklı Yaşmaka İçin Nelere dikkat Etmeliyiz,Sağlıklı Yaşamak İçin Neler Yapılmalıdır

Yaşamak var.. Yaşamak var.. Yaşamak sadece nefes almak değildir. Kaliteli bir hayat yaşamak gerkir. Bunun için de en başta sağlığımıza dikkat etmemiz gerekir. Sağlıklı yaşamak için ise, bazı kurallara uymak gerekir. Bu makalemizde, Sağlıklı Yaşamak İçin Neler Yapmalıyız konusundan bahsetmek istiyoruz..

Sağlıklı Yaşamak İçin Neler YapmalıyızSağlıklı Yaşam,Sağlıklı Yaşam Önerileri,Sağlıklı Yaşamak İçin,Sağlıklı Yaşamak İçin Neler Yapmalıyız,Sağlıklı Yaşmaka İçin Nelere dikkat Etmeliyiz,Sağlıklı Yaşamak İçin Neler Yapılmalıdır
* Doğal gıdalarla beslenmek, temel prensibiniz olmalı.. Doğal gıdaların hangileri olduğunu bilin. Katkısız, çiğ veya az pişmiş, serbest yemlenen hayvanların et ve yan ürünleri, organik tarım ürünleri doğal gıdalardır.
* B kompleks vitaminleri 8selenyum, magnezyum vb), atioksidanlar (flavanoidler, beta-karoten, C vitamini) alın.
* Besinler, az pişmiş veya çiğ yenirlerse besin değerlerini kaybetmezler. Tablet olarak tüketmek aynı etkiyi göstermez. Bol taze sebze, meyve tüketin.
* Sağlıklı güneşlenin. D vitamini sadece kemik değil, bağışıklık sistemi, sağlığımız ve hormonlarımız için de vazgeçilmezdir.
* Egzersiz, sağlıklı bir hayat üzerinde ciddi etkiye sahiptir. En güçlü damar genişletici olan spor, antioksidan olan nitrit oksidin, damar duvarlarındaki hücrelerle üretimini artırır.
* Kas kütlesini esneten ve kaslara hafif yük bindiren tarzda, abartmadan spor yapın.
* Vitamin benzeri maddeler (koenzim Q10, karnitin vb..) zaten kırmızı et ve sakat etin içinde en yüksek düzeyde var. Bunun için doğal beslenen keçi, kuzu gibi hayvanların, merada serbest beslenen sığır, tavuk gibi eti tüketilmelidir.
* Un ve şekerden kaçınarak insülin direncini yenin.
* Çevresel zehirlerden ve sigaradan uzak durun.
* Yeterli uyku uyuyun.
* Sosyal aktivitelere katılın. Hobiler edinerek eğlenmeye vakit ayırın. Bunların meditasyon etkisi gösteren faydaları olacaktır.
* Alkol kullanıyorsanız fazlaya kaçmayın.
Sağlıklı Yaşam,Sağlıklı Yaşam Önerileri,Sağlıklı Yaşamak İçin,Sağlıklı Yaşamak İçin Neler Yapmalıyız,Sağlıklı Yaşmaka İçin Nelere dikkat Etmeliyiz,Sağlıklı Yaşamak İçin Neler Yapılmalıdır

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“SAĞLIKLI YAŞAMAK İÇİN” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar