Şarj Neden Çabuk Bitiyor ?

Güncel/Aktuel 30 Mayıs 2015
352

Gün geçmiyor ki, teknolojide bir yenilik meydana gelmesin. Özellikle cep telefonundaki yenilikler hemen hemen hepimizi cep telefonuna bağımlı kıldı. Bilgisayara olan ihtiyaç azaldı. Gerek akıllı cep telefonlarında buluna n oyunlar, gerek ise sosyal medya ve mesajlaşma uygulamaları ile adete tüm ihtiyaçlarımızı akıllı telefonlar  vasıtasıyla görür olduk. Haberse haber, müzikse müzik, internetse internet. Ne ararsan var içinde. Durum böyleyken, tuvalete bile neredeyse telefonla giriyoruz. elimizden hiç düşmeyen akıllı telefonların en önemli sıkıntısı ise, şarj problemi. Şarj problemi sadece kullanıcıların değil, üretici firmaların da en önemli problemi haline geldi. Her ne kadar üzerinde çalışmalar yapılsa da, şarj problemi bir türlü aşılamıyor.

Şarj Neden Çabuk Bitiyor ?

Telefonu yeni aldığınızda 2-3 gün giden şarj bir süre geçtikten sonra gün içerisinde 2-3 defa bitmeye başlar. Ve bu durum kullanıcıları prize mahkum eder. Sürekli olarak her gittikleri yerde priz aramaya başlarlar. Peki şarj Neden Çabuk Bitiyor ? Kullandığımız telefonların içindeki pil, Lityum pildir. Sürekli şarj edilmelerinden dolayı bir süre sonra tam olarak şarj edilemezler ve kısa sürede şarj edilen kısım da biter. Şarj Neden Çabuk Bitiyor ? sorusunun en kolay tarifi budur. Tam kapasite dolmayan pil doğal olacak çok çabuk tükenecektir. Bu piller fiziki olarak zarar görmediklerinden ve kimyasal piller olduğundan dolayı, 2 yıl içerisinde tamamen kullanılmaz hale gelirler.

sarj_neden_cabuk_bitiyor

Şarj Problemine Çözüm

Şarj problemine henüz kalıcı bir çözüm bulunamamış olsa da en çok tercih edilen iki yöntemden bahsedelim sizlere. Birincisi yedek pil taşımak. Bu sayede diğer pil bitse bile, yedek pil ile kesintisiz olarak telefonunuzu kullanma imkanına sahip olursunuz. Diğer yöntem ise, son dönemlerin en popüler cihazı portable şarj cihazını kullanmaktır. Bu cihaz ile telefonunuzu 4-5 defa şarj etme imkanına sahipsiniz. Bilgisayar aracılığı ile şarj olmaktadır. Hafif ve küçük ebatlarda olmaları nedeni ile kolaylıkla yanınızda taşıyabilirsiniz.

 

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Şarj Neden Çabuk Bitiyor ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Suyun En Sağlıklı Hali

Suyun En Sağlıklı Hali

02 Mayıs 2017
132

Sponsor Bağlantılar