Sarkmış Göğüsleri Sıkılaştırmak İçin Doğal Kürler

Cilt Bakımı ve Güzellik 20 Nisan 2017
362

Yaşın ilerlemesi doğum sonrası bebeğin emzirilmesi ya da sık kilo alıp vermekle birlikte göğüs sarkmaları da yaşanılması kaçınılmaz bir olaydır. Pek çok kozmetik firması göğüs sarkmaları için ürünleri bünyesinde bulundurmaktadır. Ama bu ürünleri almak için herkesin bütçesi yeterli olmayabilir. Eğer dilerseniz göğüs sarkmaları için ve göğüsleri sıkılaştırmak için ev yapımı doğal yöntemlerden faydalanmak mümkündür. Bu gün sizlere göğüs sarkmaları ve göğüsleri sıkılaştırmak için 3 farklı doğal öneride bulunacağım.

Buz Masajı

sarkmis_gogusler

Buz masajı sıkılığını kaybetmiş ve sarkmış göğüsleri toparlayıp yeniden sıkı ve diri hale getirmenin en doğal ve en ekonomik yoludur. Yapmanız gereken şey, 2 adet buz küpünü alıp, göğüslerinizin çevresinde dairesel hareketlerle buz küplerini gezdirmek olacak. Her göğüs için buz masajı süresi 1 dakikadır. Ardından göğüslerinizi yumuşak bir havluyla kurulayıp, sütyen giyin.  Arkanıza yaslanır şekilde 30 dakika dinlenin.  Özellikle yaz mevsiminde günde 2 defa buz masajını uygulayın.

Aloe Vera

sarkmis_gogusler_icin_dogal_cozum

Aloe Vera’yı jel halinde göğüslerinize sürdükten sonra, yumuşak ve nazik hareketlerle 10 dakika masaj yapın. Ardından da ılık su ile cildinizi temizleyin.  Etkili olabilmesi için işlemin haftada 4-5 defa uygulanması gerekmektedir. Ayrıca yine aloe vera ile hazırlayacağınız maskeyi haftada 1 defa uygulayın. Bunun için,  1 yemek kaşığı Aloe Vera jeli, 1 çay kaşığı mayonez ve 1 çay kaşığı bal ile iyice karıştırıp, göğüslerinize sürün. 15 dakika bekledikten sonra soğuk suyla durulayın. Bu maske sonrasında göğüsleriniz dimdik olacak.

Salatalık ve Yumurta Sarısı

sarkmis_gogusler_icin_bitkisel_cozum

Göğüsleri dikleştirmek için oldukça etkili bir başka tarif daha önereceğim sizlere. Salatalık ve yumurta sarısı ile daha sıkı ve daha dik göğüslere sahip olabileceksiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ; 1 adet küçük salatalığı blendırda püre haline getirip, içine 1 adet yumurta sarısı koymak ve hazırladığınız maskeyi göğüslerinize sürmek. 30 dakika bekledikten sonra, soğuk su ile göğüslerinizi yıkayın. Bu maskeyi haftada 1 defa uygulayın.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Sarkmış Göğüsleri Sıkılaştırmak İçin Doğal Kürler” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar