Şimdilerde Yeni Trend Beyaz Dövme Modası

Dövme yaptırmak tüm dünyada olduğu gibi, bizim ülkemizde de sıklıkla başvurulan bir yöntem. İster ünlü olsun ister sıradan bir insan hemen hemen herkeste farklı modellerde dövme görmek mümkün. Dövme yaptıranların yanı sıra, dövme yaptırmak isteyip de çeşitli çekincelerinden dolayı bu işe yanaşmayan insanlar da var. Kalıcı dövme yaptırmanın bulaşıcı hastalık riski taşıdığı artık herkes tarafından biliniyor. Bir de elbetteki vücudunuzda ömrünüzün sonuna kadar taşıyacağınız bir işlem olması da önemli. Bu sebeple çok iyi düşünüp karar vermeniz gerekiyor. Çevreden gelecek tepkilere de kulak tıkamanız lazım. Bu sebeplerden dolayı pek çok insan kalıcı dövme yapmak yerine geçici dövmeleri tercih etmeye başladı. Bir dönem hint kınası ile dövme ve geçici dövme epey gözde olsa da artık şimdilerde bu dövmelerin modası geçti. Dövmede yeni trend beyaz dövme.Beyaz dövmenin modası ne kadar sürer bilemiyorum ama, en azından kalıcı dövme yaptırmak istemeyenler için oldukça iyi bir alternatif gibi görünüyor. Fakat burada hemen hatırlatayım. Bahsettiğim beyaz dövme, vücuda kabartma şeklinde yapılan ve bir dönem yine trend olan dövmeler değil. Beyaz kına ile yapılan dövmeden bahsediyorum.

beyaz_kina_modasi

Beyaz Kına İle Dövme Nasıl Yapılır ?

Beyaz kına özellikle Anadolu’da Doğu Anadolu bölgesinde hem şifa, hem de süsleme amaçlı kullanılmaktadır. Tarihi Mezapotamya ve antik çağlara kadar uzanmaktadır. Şimdilerde ise, artık pek çok yerde, yöresel kullanımdan çıkıp, süsleme amaçlı olarak vücudun çeşitli yerlerine dövme yapımında kullanılmaktadır.

beyaz_kina_dovmesi_modasi

Son dönemlerde, gelinlerin de beyaz kına dövmesi modasına uyduğunu ve beğendikleri dövme modellerinden beyaz kına ile dövme yaptırdıklarını görmek mümkün. Bizim gelinimiz de beyaz kına dövmesi yaptırmış ve farklı bir tarz oluşturmuş siz ne dersiniz ?

gecisi_beyaz_kina_dovmesi_modelleri

Beyaz kına dövmesi, özellikle de esmer ve bronz tenlerde muhteşem bir görünüm sunmaktadır. Geçici olması nedeni ile de belirli süre vücudunuzda kalır ve sonrasında silinir gider. Kalıcı dövme yaptırmak istemeyenler için son  derece kullanışlı ve memnun edici bir yöntem.

ellere_beyaz_kina_dovmesi_modelleri

Dilerseniz sadece ellerinize, dilerseniz bir omzunuza ya da sırtınıza farklı beyaz kına dövmesi modellerinden bir tanesi uygulayabilirsiniz. Sizin zevkinize hitap edecek bir model mutlaka vardır.

Beyaz Kına Nedir Biliyor musunuz ?

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Şimdilerde Yeni Trend Beyaz Dövme Modası” Konulu yazıdaki yorumlar

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar