Size En Çok Para Kazandıracak 5 Yabancı Dili

Güncel/Aktuel 17 Nisan 2017
303

İngilizce evrensel dil olarak kabul edilmiş olduğu için, insanlar yabancı dil konusunda ilk tercih olarak İngilizceyi tercih ediyorlar. İngilizce evet şart ama, artık İngilizce bilmek çok da büyük bir marifet sayılmıyor. Dünyanın önde gelen dergilerinden The Economist’in verilerine göre, iş dünyasında İngilizceden çok daha fazla rağbet gören 5 yabancı dil var. Pek çok şirket öncelikle çift lisans istiyor. Bildiğiniz dil sayısına göre de alacağınız maaş %10-15 daha fazla oluyor.  Bu sebeple 2-3 hatta mümkünse 4 yabancı dil gerekli.

5-Arapça

arapca

Arap dünyası iş dünyasının en zengin toplumlarından bir tanesi olduğu için, Arapça bilmek sizin için oldukça avantajlı. Resmi dili Arapça olan ülkelerin  GSM Hasılası 600 milyar doların üzerinde. Ve bu ülkelerin ekonomik verileri geçtiğimiz 5 yıl içinde %120 büyüdü. Bu kadar hızlı büyüyen Arap dünyası özellikle eğitim, finans, gazetecilik ve inşaat sektörlerinde talep fazla, arz ise düşündüğünüzden çok daha az. Bu bakımdan Arapça öğrenmek, bu arz’dan pay kapmak anlamına geliyor.

4-Mandarin Çincesi

mandarin_cincesi

Çin artık dünyanın en büyük ekonomilerinden bir tanesi. İMF’nin 2015 yılındaki verilerine göre, ABD’nin 140 yıllık liderliği, Çin’in devreye girmesi ile son buldu. Çin Resmi olarak da Dünyanın en büyük ekonomisi haline geldi. Afrika’dan Amerika’ya kadar geniş bir pazar alanına sahip olan çok uluslu şirketler Çin’in pazarına geçtiğimiz yıl %35 daha fazla girdi. Bu da tabiki %35 daha fazla iş imkanı anlamına geliyor. Öğrenmesi çok zor olan Mandarin Çince’sini öğrendiğinizde emin olun iyi bir iş ve gelire sahip olacaksınız.

3-İspanyolca

ispanyolca

Size En Çok Parayı Kazandıracak 5 Yabancı Dil!
İspanya, Meksika, Şili ve Kolombiya gibi zaten anadili olarak kullanılan İspanyolca  Amerika’da da 60 milyon kişi tarafından kullanılıyor. Ayrıca 2050 yılında Amerika’da bulunan İspanyolların sayısının 100 milyon olacağı tahmin ediliyor. Çince’nin ardından dünyada anadil olarak en çok kullanılan dil İspanyolca. İspanyolca öğrenmeniz yıllık olarak size %1.5 daha fazla maaş sağlayacak.

2-Fransızca

fransizca

Fransa dünyanın en büyük 5. ekonomisidir. Fransa dışında Kanada, Belçika gibi büyük ekonomi sahibi ülkelerin de anadillerinden birisi Fransızcadır. Fransızca biliyor olmak yıllık olarak maaşınıza %2.3 daha fazla katkı anlamına geliyor.

1- Almanca

almanca

Almancanın ilk sırada yer alıyor olması size şaşırtıcı gelebilir. Ama Almanya Avrupa enerji merkezi olduğundan dolayı, Almanca biliyor olmak parasal açıdan diğer dillere oranla daha değerli. Almanca biliyor olmanız yıllık maaşınızda %3.8 daha fala kazanç sağlamanız anlamına geliyor.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Size En Çok Para Kazandıracak 5 Yabancı Dili” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Suyun En Sağlıklı Hali

Suyun En Sağlıklı Hali

02 Mayıs 2017
107

Sponsor Bağlantılar