Sizi Mum Gibi Eritecek En İyi 5 Zayıflama Çayı

Evet hanımlar. Sizlere bu gün muhteşem önerilerde bulunacağım. Zayıflamak için bin bir farklı düşüncelere ve diyetlere dalan hanımlar. Kilo vermenin zayıflama çayı ile çok daha kolay olduğunu bilirler. Ama her zayıflama çayı zayıflamak konusunda çok fazla işe yaramıyor. Bu günkü makalemde kilo vermek için en ideal olan 5 zayıflama çayından bahsetmek istiyorum. Bu çayları bilinçli bir şekilde kullandığınızda .gerçek anlamda mum gibi eridiğinizi ve zayıfladığınızı göreceksiniz. Çünkü bu zayıflama çaylarının en büyük özelliği açlık hormonunu kontrol altına almak ve kalori yakımını hızlandırmak. Bakalım sizi zayıflatacak olan 5 farklı zayıflama çayları hangileri? Tek yapmanız gereken her gün 3-4 fincan ile sınırlandırarak bu çaylardan tüketmeniz.

Açlığı Dizginleyen Rooibos çayı

rooibos_cayi

Güney Afrika’daki kızıl çalı bitkisinin yapraklarından elde edilen Roobios çayının en önemli özelliği açlığı dizginlemesidir. Bu sayede gereksiz atıştırmalıklar tüketmekten ve fazla yemek yemekten kurtulursunuz. Roobios çayının içinde bulunan Aspalathin adı verilen özel ve güçlü bir flavonoid  açlık ve yağ depolanmasına neden olan stres hormonlarının seviyelerini düşürür ve daha az yağ depolamanızı sağlar.

Kilo Verdiren Oolong çayı

Oolong_cayi

Ooolong çayı yeşil çay benzeri bir çay olup, Çin’deki adı siyah ejderdir. En önemli özelliği metabolizmayı hızlandırması ve kilo vermeye yardımcı olmasıdır. Aynı zamanda vücudun yağ depolamasını ve sakinleştirici özelliği ile stresli durumlar yaşamanızı  da önler. 6 hafta boyunca düzenli olarak günde 3 fincan tüketilen oolong çayı bu süre içerisinde  kilo vermeyi sağlamaktadır.

Yağ Hücrelerini Parçalayan Yeşil çay

yesilcay_ile_zayiflama

son dönemlerde yapılan araştırmalar gösteriyor ki, 12 hafta boyunca düzenli olarak günde 4-5 fincan yeşil çay içmek diyetle verdiğiniz kiloya ek olarak 1-2 kilo daha fazla kilo vermenizi sağlıyor ve yağ hücrelerini parçalayarak verilen kiloların kalıcı olmasını sağlıyor.  İçeriğindeki kateşin maddesinden dolayı yağ akımını hızlandırıp karaciğerin yağı enerjiye çevirmesini sağlıyor.

İştah Kapatan Nane çayı

nane_cayi

Aşırı yemek yemek gibi bir probleminiz var ise size en uygun zayıflama çayı nane çayıdır. Yapılan bilimsel bir araştırmaya göre, iki saatte bir 1 fincan nane çayı içen kişilerin ayda 2.5 kg verdikleri gözlenmiş. Sadece çayı değil çayın kokusu  bile iştahınızı kapatmaya yeter de artar bile.

Yağların Düşmanı Beyaz çay

beyaz_cay

Beyaz çayın en önemli özelliği ya hücrelerinin oluşumunu önlemesidir. Ve diğer çaylara oranla en fala antioksidan içeren bitkidir. Eğer diyet çay arıyorsanız yağ yakımını hızlandıran beyaz çay tam size göre..

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Sizi Mum Gibi Eritecek En İyi 5 Zayıflama Çayı” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Neden Kilo Alıyoruz ?

Neden Kilo Alıyoruz ?

09 Mayıs 2017
205

Sponsor Bağlantılar