Sizi Olduğunuzdan Yaşlı Gösteren 7 Makyaj Hatası

Cilt Bakımı ve Güzellik 31 Mart 2017
245

Makyaj yaparken bazı kuralları iyi bilmek gerekir. Çünkü, genç gösteren bir takım makyaj hileleri olduğu gibi, sizi olduğunuzdan yaşlı gösterecek pek çok makyaj hatası da mevcuttur. Makyaj yaparken fazla abartıdan kaçınmak gerekir. Pek çok kadın yaptığı makyajla olduğundan çok daha yaşlı görünmektedir. Gelin sizi daha yaşlı gösteren makyaj hatalarını hep birlikte görelim.

Kapatıcıyı Çok Fazla Kullanmak

makyaj_hatalari

Cilt renginize uygun olmayan ve çok fazla kalın kullanılmış kapatıcılar yaşlı görünmekten de öte Roberto Carlos gibi görünmenize sebep olur. Bu tür olumsuz bir görüntüden kurtulmak için, profesyonel makyözlerin önerisi, akışkan, lüminöz parçacıklı kapatıcıları kullanmanızdır. Bu sayede cildiniz daha sağlıklı ve daha genç görünecektir.

Alt Kirpiklere Fazla Maskara Uygulamak

yasli_gosteren_makyaj_hatalari

Bakışlara daha fazla etkileyicilik katmak adına alt kirpiklere maskara uygulamak sıklıkla yapılan işlemlerden bir tanesidir. Bunda yanlış bir şey yok ama, maskarayı gereğinden fazla uygulamanız dikkatleri göz altındaki kırışıklıklar üzerine yoğunlaştırır. Kırışıklıklar ne kadar az olursa olsun, fazla maskara uygulamak kırışıklıkları daha yoğun hale getirir ve sizi daha yaşlı gösterir.

Yanlış Ruj Rengi Seçmek

yasli_gosteren_makyaj

Eğer dar dudaklara sahipseniz koyu renk ruj seçiminden kaçınmanız gerekir. Koyu renkler dudaklarınızı olduğundan daha ince gösterir.

Dudak Çizgilerini Gölgelemeyi Unutmayın

yanlis_makyaj_yapmak

İyi bir dudak makyajı için, dudak kalemi kullanmak gerekir. Dudağınızı olduğundan daha geniş gösterecek olan  çizgileri dudaklarınızın merkezine doğru yönlendirerek gölgelendirmezseniz, komik bir tabloyla karşı karşıya kalırsınız.

Kapatıcı Kullanmayı Unutmayın

kapatici_kullanmak

Kapatıcıları kararında kullanmak cildinizi sağlıklı, parlak ve genç gösterir. Fakat ilk maddede belirttiğimiz gibi fazlası sizi olduğunuzdan yaşlı gösterir. Özellikle göz altına uygun miktarda kapatıcı uygulamayı unutmayın. İnce bir katman halinde.

Göz Farını Yanlış Şekilde Uygulamayın

goz_farini_dogru_uygulamak

Göz farı kullanırken sadece dış köşelere uygulama yapın. Göz farını tüm göz kapaına uyglarsanız olabildiğince yaşlı görünürsünüz.

Elmacık Kemiklerine Allık Uygulamak

alligi_dogru_uygulamak

Bu taktik genç yaşlarda çok işe yarasa da ilerleyen yaşlarda ters teper. Sizi olduğunuzdan yaşlı gösterir. Daha açık tonlarda burun bölgesine çok yaklaşmadan yapacağınız allık uygulaması çok daha iyi olacaktır.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Sizi Olduğunuzdan Yaşlı Gösteren 7 Makyaj Hatası” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar