Soğanlı Süt Ne İşe Yarar ?

Sağlık/Hastalıklar 24 Mart 2015
1377

Merhaba sevgili okurlarım. Malum kış mevsimi henüz bitmedi ve hal böyle olunca grip salgını ile birlkte geçmeyen bir öksürük de yakamızı bırakmadı. Üstelik bu yıl özellikle domuz gribi salgını endişesi insanları daha titiz davranmaya mecbur bıraktı. Grip olmak bir şey değil de geçmeyen öksürük hepimizi ciddi anlamda sıkıntıya sokan bir durum. Özellikle çocuklar için durum daha da vahim. Doktora gidip muayene olmak ve gerekli tedbirleri almak elbette şart ama, bir taraftan da ilaçların yan etkisi var. Doktora gitsek bir dert, gitmesek ayrı bir dert. Şimdi ne yapmak lazım diye soruyorsunuzdur eminim. Benim size grip ve öksürük için tamamen bitkisel bir yöntem olan ve öksürük için doğal çözüm arayan okurlarımıza çok fayda sağlayacağını düşündüğüm harika bir formül var. Soğanlı süt. Soğanlı süt nedir, ne işe yarar derseniz hemen ona da cevap verelim. Soğanlı süt özellikle öksürük için muhteşem bir çözümdür ve kısa sürede sizin veya çocuğunuzun öksürükten kurtulmasını sağlar. Hemde bitkisel bir yöntemle ve doğal çözüm sırrı ile. Şimdi sizlere soğanlı süt tarifi için gerekli malzemeleri verelim. Ardından da soğanlı süt  nasıl yapılır ve kullanılır konusuna geçelim.

soganli_sut_nedir_ne_ise_yararSoğanlı Süt Tarifi İçin Gerekli Malzemeler

  • 1 adet kuru soğan,
  • 1 kavanoz süt (Yaklaşık 800 gr),
  • İsteğe Göre bal ve tarçın,

Soğanlı Süt Nedir,Ne İşe Yarar,Nasıl Yapılır,Nasıl Kullanılır ?

Makalemizin bu bölümünde soğanlı süt nedir, ne işe yarar, nasıl yapılır, nasıl kullanılır sorularına cevap vereceğiz. Soğanlı süt tarifi için öncelikle kuru soğanı rendeleyin. Sütü de kaynamamak şartı ile iyice ısıtın. Isıttığınız sütü bir kavanozun içine alıp, içerisine rendelediğiniz soğanı ekleyin. Kavanozun ağzını kapatın. Bir havluya sarıp, güneş görmeyen bir yerde yarım saat bekletin. Yarım saatin sonunda sütü süzgeçten geçirin. Her yarım saate bir 2 çorba kaşığı soğanlı sütü için ya da öksürüğü olan kişiye içirin. Eğer tadı kötü geliyorsa, içine bal ve tarçın ilave edebilirsiniz. Tüm gün boyunca bu sütü içerek bitirin. Bir kaç gün istirahetle birlikte öksürükten ve gripten eser kalmadığını göreceksiniz.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Soğanlı Süt Ne İşe Yarar ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar