SUNA DUMANKAYA’DAN EV YAPIMI MASKELER

Suna Dumankaya 25 Şubat 2010
328

Ev Yapımı Güzellik Maskeleri
Doğal cilt maskeler nelere iyi gelir?
Kuru cildin maskesi ayrıdır, karma cildin maskesi ayrıdır, kırışıklıklara karşın yapılan maskeler birbirinden ayrıdır.Hepsinin faydaları ayrı ayrıdır.Eğer cildiniz yağlıysa cildi regüle eden optimal düzeye getiren ayrı maskeler vardır.

Ev Yapımı Güzellik Maskeleri
Ev Yapımı Güzellik Maskeleri

Bu maskelerin hepsi kullanıldığı zaman cildin ne kadar net ne kadar pürüzsüz olduğunu farkedeceksiniz.Yapılan bu maskeler cildin arınmasını sağladığı gibi gözeneklerdeki siyah noktalarada çözüm oluyor.İçerisindeki olan minarellarden dolayı doğal botoks işlevini yaparka cildi sıkılaştırıyor.
Cilt maskelerinin alerjik etkisi olur mu?
Bütün maskeler cilt yapılarına uygun olarak yapılır.Örneğin hassas cilt maskesinde papatya ekstreleri vardır.Yağlı cilt maskesinde okaliptus vardır.Karma cildin maskesi farklıdır biberiye yağı içerir.Yani her maskesin farklı işlevi bulunur.Eğer cilt yapınızı biliyorsanız cilt tipinize uygun maskeler alın ve kullanın.
Ev Yapımı Cilt Maskeleri:
Avokado Maskesi: Özellikle kuru ciltler uygulandığı zaman son derece yararlıdır.
Yulaf Maskesi: 1 çorba kaşığı gül suyu ile 1 çorba kaşığı yulaf karıştırılarak boza kıvamına getirilir.Yağlı ciltler için son derece uygun olan bu maske siyah noktalarada çare olabilmektedir.
Çilek Maskesi: Yine yağlı ciltlere uygun olan bu maskede 3-4 tane çileği iyice ezdikttne sonra yüzünüze uygulayın.
Kaysı Maskesi: Yeterli olgunluğu ulaşmış 2 adet kaysıyı püre haline getirin.15-20 dakika kadarbunu yüzünüzde bekletin.Bütün cilt tiplerine uygundur.
Bal Maskesi: 1 adet yumur sarısını , 1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı zeytinyağıyla karıştırın.Bunu yüzünüde 15-20 dakika civarı bekletin.Kuru ciltler için uygun maskedir.
Maskeler Nasıl Uygulanmalı:
Maskeler elbette temiz cilde uygulanmalı.Köpükle yüzünüze temizleyin.Daha sonra bol suyla yıkayın.Hafif şekilde kurulayın.Hep yukarıya doğru fırçayla yada parmağınızla maskenizi sürün.

Nasıl sürerseniz öyle kurur ve öyle olur.Yaş ilerledikçe ciltte su oranı azalır.Azalan su oranı derideki kolejen , elastik dokuların yok olmasına sebep olur.Cildimizi hem içten hem dıştan beslediğimiz zaman yaşlılığın cilt üzerinde etkilerini minimum şekilde yaşarız.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“SUNA DUMANKAYA’DAN EV YAPIMI MASKELER” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Elma Kremi Nasıl Yapılır ?

Elma Kremi Nasıl Yapılır ?

06 Kasım 2012
437

Sponsor Bağlantılar