Topuklu Ayakkabı Almadan Önce Mutlaka Bu Yazıyı Okuyun!!

Moda-Aksesuar 24 Aralık 2016
296

Topuklu ayakkabı almak, öyle sanıldığı gibi basit bir iş değildir. Öncelikle hangi yükseklikte bir topuklu ayakkabı giyeceğinizi bilmeniz gerekir. Topuklu ayakkabının topuk boyunu belirlemek de direkt olarak kilonuzla ilgili bir konudur. Kilonuza göre topuk yüksekliğini belirleyip, topuklu ayakkabınızı ona göre alırsanız, aldığınız topuklu ayakkabılarınızı çok daha rahat ve sorunsuz giyebilirsiniz.

Kilonuza Göre İdeal Topuk yükseliği Ne Olmalıdır ?

topuklu_ayakkabi

Topuklu ayakkabıların gereğinden fazla yüksek topuklu olması sağlık açısından bazı dezavantajlar getirmektedir. Bu sebeple de topuklu ayakkabının yüksekliğini kilonuza göre ayarlamanız bazı sağlık sorunlarını da önceden önlemenizi sağlayacaktır. Uzmanlar da bu konuda hemfikir. Önemli olan size uygun yükseklikteki topuklu ayakkabıları giymeniz. Bunu belirlemenin ilk kriteri de sizin kilonuz.

Günlük Kullanım İçin Size En Uygun Topuk Yüksekliğini Bulun

ideal_topuk_yuksekligi

Topuklu ayakkabı kadınların günlük hayatta ve iş hayatında giydiği ayakkabıların başında yer alıyor. Size önereceğimiz yöntem ile işe giderken de rahatlıkla giyebileceğiniz topuk yüksekliğini bulabilirsiniz. Bazı uzmanlara göre günlük kullanım için en uygun topuk yüksekliği 4 cm. Bakalım sizim için ideal yüksek topuk ne ?

Kendiniz İçin İdeal Topuk Yüksekliğini Hesaplama

ideal_topuk_yuksekligi_hesaplama

Kendiniz için ideal topuk yüksekliğini hesaplamanız çok kolay. Bunun için yapmanız gereken şey, bacak uzunluğunuzu kilonuza bölmek.Bu işlem günlük kullanım için ideal topuk yüksekliğini belirler. Bir de gece giyilebilecek en yüksek topuk nasıl olmalıdır ona bakalım. Gece giyebileceğiniz en yüksek topuk boyunu hesaplamak için; sandalyeye oturun ve bacağınızı dümdüz uzatın. Ayaklarınız rahat bırakın. Topuğunuzdan parmağınıza kadar olan kısmı ölçün. Bu ölçü ayağınızın doğal eğimini belirlemek içindir. Ve size en ideal topuk yüksekliğini verir. Kadınların genelinde bu yükseklik 7-9 cm arasındadır. Ama bazı istisnalar da mevcuttur elbette. Kendiniz için ideal ve son derece şık topuklu ayakkabılar bulabileceğiniz bir harika bir site önerisinde bulunmak isterim. modavapuru.com adresinde dilediğiniz modellere indirimli olarak sahip olabilirsiniz.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Topuklu Ayakkabı Almadan Önce Mutlaka Bu Yazıyı Okuyun!!” Konulu yazıdaki yorumlar

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar