Topuklu ayakkabı – Dikkat edilmesi gerekenler

Dr Ömer Coşkun, Moda-Aksesuar 25 Aralık 2016
175

Topuklu ayakkabı benim olduğu gibi birçok kadının kombinini tamamlayan vazgeçilmez bir parçadır.Bazılarımız topuklu ayakkabıyı şık ve çekici gösterdiğini düşündüğü için bazılarımızda boy sıkıntısı çektiği için boylarını uzun göstermesi amacıyla giyer.

Ülkemizde bayanların boy ortalamasının 1.61 erkeklerin boy ortalamasının 1.72 olduğunuda göz önünde bulundurursak haliyle bayanlarımızında erkeklerinin boylarına yakın olmak istemeleri gayet doğal.Fakat unutmayın topuklu ayakkabı bir bayanı vezirde edebilir rezilde.Bu yüzden topuklu ayakkabı seçerken ve seçtikten sonraki süreçte dikkat etmeniz gereken hususlar var.Bunlardan en önemlisi topuklu ayakkabı seçerken ayağınızın içinde rahat etmesi gerektiğini unutmamanız gerektiğidir.

Çünkü iş hayatınızda katıldığınız davette hangi etkinlikte olursanız olsun üzerinde uzun süreler duracağınızdan ötürü ayaklarınızda ayakkabının yarattığı vurmalar ve bilek çevrenizde ağrılar oluşabilir.Seçeceğiniz topuklu ayakkabının topuğuda çok önemlidir.

Çok ucuz bir ürün aldığınızda topuğunda sallantılar olur ve dengede durma zorluğu çekersiniz.Buda sizi zor durumda bırakabilir.Bu yüzden kaliteli ürün tercih edin ve almadan önce kesinlikle deneyin.

Denge sorunu yaşadığınız bir hastalığınız varsa tercih etmemenizi tavsiye ederim.Çünkü düşüp yaralanabilirsiniz.Ayağınıza vurmasını istemiyorsanız ince bayan çoraplarıyla kullanın. Kilolu hanımefendiler içinde ayaklarını çok sıkan ayakkabıları tercih etmemelerini tavsiye ederim. Görüntü açısından rahatsız edici olabilir.

Stiletto tercih ediyorsanız duruşunuz çok önemlidir. Her zaman dik yürümeli ve kambur durmaktan çekinmelisiniz. Stilettonuzu seçerken topuğunun fazla uzun olmamasıda önemlidir. Ne kadar uzun olursa ayak bileğinizde o kadar ağrı olur.

Ayrıca topuklu ayakkabınızı giymeden önce birkaç gün evde deneme yürüyüşleri yaparsanız kullanacağınız vakit size faydalı olabilir. Sonuç olarak kısa-uzun zayıf-kilolu nasıl bir bayan olursak olalım topuklu ayakkabı her bayanı güçlü bir görünüme kavuşturur.

Önemli olan doğru kullanmak.
Öneri olarak sağlığınıza uygun topuklu ayakkabı satışı yapan bir site önerebilirim.
Güzel günlerde giymeniz dileğiyle…

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Topuklu ayakkabı – Dikkat edilmesi gerekenler” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
OPENCART SANAL POS

OPENCART SANAL POS

14 Mayıs 2019
179

Sponsor Bağlantılar