Topuklu Ayakkabı Üzerine Yapılan İlginç Bir Araştırma

Moda-Aksesuar 10 Şubat 2017
178

Topuklu ayakkabı kadınların en vazgeçilmez aksesuarı. Vazgeçilmez olmayı bırakın, resmen topuklu ayakkabı aşkı. Size pek ok makalemde topuklu ayakkabı ile ilgili faydalı olduğunu düşündüğüm bilgiler verdim. Bu günkü makalemde ise, topuklu ayakkabı hakkında yapılmış olan ilginç bir araştırma sonucunu sizlerle paylaşacağım.

topuklu-bot-modavapuru-12

Topuklu ayakkabı kadınlar için iyi bir öz güven kaynağı olduğunu ve kadınları daha çekici gösterdiğini pek çok kere belirttim. Topuklu ayakkabı giyen kadınlar hem daha öz güvenli hem de daha dik bir yürüyüşe sahip oluyorlar. Bahsettiğim topuklu ayakkabı araştırması da tam da bu konu ile ilgili.

topuklu-bot-modavapuru-13

Daily Mail’in haber yaptığı araştırmaya göre,topuklu ayakkabı üzerine 2 farklı araştırma yapılmış. Bir gurup kadına hem topuklu ayakkabı, hem de babet ayakkabı giydirilmiş ve kadınlardan bu ayakkabılarla yürümeleri istenmiş. Bu sırada kadınların yürüyüşleri kamera tarafından kayda alınmış. İkinci araştırmada güvenlik amaçlı katılımcıların yüzleri görünmeyecek şekilde sadece vücutlarının sadece bir bölümüne ışık verilmiş. Bir grup erkek ve kadın izleyiciye bu videolardan 30 saniyelik bir bölüm paylaşılmış. İzleyicilerin tamamı, topuklu ayakkabı giyen kadınların daha çekici olduğunu belirtmiş.

topuklu-bot-modavapuru-14

Ayrıca araştırmada, videoyu izleyenlere, yüzleri görünmeyen deneklerden hangisinin kadın hangisinin erkek olduğu sorulmuş. İzleyiciler babet giyenleri erkek, topuklu ayakkabı giyenlerin ise bayan olduğunu söylemişler. Ayrıca topuklu ayakkabı giyen kadınların daha feminen olduğu görüşü ağır basmış. Bunun neden olarak da, topuklu ayakkabı giyen deneklerin daha kısa adım atmalarından dolayı, vücut ritimlerinin daha hareketli olması gösterilmiş. Araştırmaya göre, topuklu ayakkabı giyen kadınlar babet giyen kadınlara göre, aynı mesafede 4 adım daha fazla atıyorlar.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Topuklu Ayakkabı Üzerine Yapılan İlginç Bir Araştırma” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar