Topuklu Ayakkabının Ayakları Vurmasını Önlemek İçin İşe Yarayan Yöntemler

Moda-Aksesuar 05 Ocak 2017
340

Topuklu ayakkabı giymek bazı durumlarda hanımlar için eziyet de olsa kesinlikle vazgeçilmeyecek aksesuarlardan bir tanesidir. Özel günler, davetler, iş toplantıları derken topuklu ayakkabılar hayatımızdan hiç bir şekilde ayrılmıyor. Bütün bu koşturmanın içinde giydiğiniz topuklu ayakkabının ayaklarınızı vurması veya ayaklarınızda ağrılara neden olması tam bir eziyet haline gelir. Bu gün sizlere topuklu ayakkabının ayaklarınızı vurması ve ayaklarınızda ağrıya neden olması konusunda çok işinize yarayacak önerilerimiz var.

Topuklu Ayakkabı Vurması

ayakkabi_vurmasi

  • Topuklu ayakkabıları ilk defa giydiğinizde, bir kaç gün ayaklarınızı vurabilir. Bu dayanılmaz ağrılara neden olacaktır.  Topuklu ayakkabının ayağınızı vurmaması için, aldığınız ayakkabıyı bir poşetin için koyup, buzdolabının buzluk kısmında en az 1 gece bekletin. Ardından da evde ayakkabılarınızı giyerek esnemesini sağlayın.
  • Sırf çok beğendiniz diye ayak numaranıza uygun olmayan ayakkabıları almayın. Eğer ayak numaranızdan büyük ya da küçük ayakkabı alırsanız baştan ayaklarınızın ağrımasına ve acı çekmeye hazırlanmış olursunuz.

Yanınızda Düz Ayakkabı Bulundurun

duz_ayakkabi_babet

Ayaklarınız için en güzel davranış gideceğiniz yere kadar babet veya düz bir ayakkabı giyip, gittiğiniz yerde topuklu ayakkabılarınızı giymeniz olacaktır. Yanınızda ya da aracınızda mutlaka düz ayakkabı bulundurup ayaklarınızı çok fazla yormamanız ayak ağrılarınızı da azaltacaktır.

Topuklu Ayakkabının Vurmasını Önleyecek Pratik Yöntem

ayakkabi_vurmasini_onlemek_icin

 

Öncelikle bilmeniz gereken şey ayakkabılarınızın hakiki deri ya da süet olması. Hakiki deri ve süet ayakkabıların vurmasını önlemek için; Ayağınıza kalın bir çorap giyip, ayakkabınızı ayağınıza giyin. Saç kurutma makinesi ile ayakkabının uç kısımları, yan kısımları ve arka kısımlarına ısı uygulayın. Bu sayede doğal malzemelerden yapılmış ayakkabı esneyerek ayağın şeklini alacaktır. Fakat sunni deriden olan ayakkabılarda bu işlemi denemeyin sakın.

Ayak Vurmasını Önleyen Aparatlardan Kullanın

ayakkabi_vurmasini_engelleyen_aparatlar

  • Topuklu ayakkabı giyeceğiniz zaman mutlaka ayak vurmasını önleyen silikon aparatlardan kullanın. Bu sayede, ayakkabının ayağa sürtünerek ayağı vurması önlenmiş olur.
  • Diğer bir püf noktası da ayak 3.ve 4. parmakları ile ilgili. Aya 3.ve 4. parmaklarınızı tıbbi bir bant ile birbirine sabitleyin. Bu sayede ayak kemiğinizdeki baskı azalacaktır.
  • Ayakkabı seçerken çok sivri ve dar burunlu ayakkabılar yerine, ucu açık ve yuvarlak olan modelleri tercih edin. Ucu sivri modeller aya parmaklarının üst üste gelerek daha fazla acı duymanıza neden olur.
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Topuklu Ayakkabının Ayakları Vurmasını Önlemek İçin İşe Yarayan Yöntemler” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar