TORİD HASTALIĞI İÇİN ŞİFALI TAŞLAR

Troid Hastalığı İçin Şifalı Taşlar
Troid Hastalığı İçin Şifalı Taşlar

Troid Hastalığı İçin Şifalı Taşlar

Akuamarin Faydaları,Sitrin Taşı,Sitrin Faydaları,Topaz Taşı,Topaz Taşı Faydaları, Kehribar Taşı,Kehribar Taşının Faydaları,Troid İçin Şifalı Taşlar
Günümüzde pek çok insanda görülen troid hastalığı ciddi bir metabolizma hastalığıdır. Ve mutlaka tedavi edilmesi gerekmektedir. Bu makalemizde, Troid hastalığının tedavisinde destek olabilecek önerilerde bulunmak istiyoruz. Bu seferki önerimiz Ahmet Marankinin önerisi ile,  Torid için şifalı taşlar..
Akuamarin,Akuamarin Faydaları
Deniz ya da açık gök mavisi renginde, saydam veya yarı saydam bir taştır. Ona bu rengi veren içinde eser miktarda bulunan demirdir. Akuamarin “deniz suyu” anlamına gelir. Büyük ve temiz kristal parçaları halinde çıkarılır. Değerini artıran özellikleri; şeffaflık derecesi, içinin temizliği ve en önemlisi renginin koyuluk derecesidir. Akuamarin solunum yolları rahatsızlıklarına, boğaz ağrılarına, astım, bronşit ve tiroit bezi rahatsızlıklarına iyi gelir.
Sitrin Taşı,Sitrin Faydaları
Kuvars kristalinin sarı renkte olanıdır. Rengini, bünyesinde çok az miktarda bulunan demirden alır. Sitrinin birçok yararının yanı sıra iç salgı bezlerinin -özellikle tiroit bezinin- çalışmasında etkisi olduğu bilinmektedir. Sitrini ucu aşağı gelecek şekilde boynunuzda taşımanız gerekmektedir. Bu size güven ve evrensel güç sağlar. Aurayı temizler, ruhsal alemle bağlantı kurmanızı kolaylaştırır.
Topaz Taşı,Topaz Taşı Faydaları
Genelde sarı ve mavisi bilinir ancak çeşitli renklerde olabilir. Şeffaf ya da yarı şeffaf olarak bulunabilir. Topaz, az bulunan değerli taşlardandır. Bu nedenle renksiz topaz, elmasla karıştırılabilir. Topaz, elmasla aynı ağırlığa sahip yegâne doğal değerli taştır. Çok değişik renkleri vardır. En çok bilineni sarı ve kırmızı tonların alaca meydana getirdiği görünümdedir. Mavi topaz, konuşma ve iletişim gücünü artırır. Tiroit bezinin düzenli çalışmasını sağlar, hastalanmışsa iyileşmesine yardımcı olur.
Kehribar Taşı,Kehribar Taşının Faydaları
Özellikle soyu tükenmiş çam ağacından oluşan reçinenin fosilleşmiş hâlidir. Taş olarak bilinir ama reçinenin taşlaşması sonucu oluşmuştur. Çok yumuşak ve çok hafiftir. Yaydığı sıcaklık enfeksiyonun yayılmasını önlediği ve soğuk algınlığını giderdiği için genelde boynun çevresine takılır. Çoğunlukla küpe gibi ufacık parçacıklar hâlinde bulunur. Boğaz ve tiroit bezi enfeksiyonlarını tedavi etme özelliği vardır. Roma devrinde kehribar, guatr tedavisinde kullanılmıştır. Günümüzde de bu yöntem çok yaygındır. Ağrıyan yerlere konulduğunda ağrıları hafifletir. Kullanılan kehribarın, ağrıyan yerin büyüklüğü kadar olması etkisini güçlendirir.
Akuamarin Faydaları,Sitrin Taşı,Sitrin Faydaları,Topaz Taşı,Topaz Taşı Faydaları, Kehribar Taşı,Kehribar Taşının Faydaları,Troid İçin Şifalı Taşlar

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“TORİD HASTALIĞI İÇİN ŞİFALI TAŞLAR” hakkında 2 yorum var

  • Ancha

    yasemin seyhan diyor ki:merhaba ben şuan 27 yaşındayım 2008 yılında el crharei’de tiroid ameliyatı oldum teşhis nodfcler guatr’dı sol total yapıldı,patoloji sonucum temiz e7ıktı.ameliyat sonası 2008’den bu yana levatron kullaıyorum.haftanın 3 gfcnfc e7eyek diğer 4 fcnfc yarım ie7iyorum.3 ayda bir kontrollere gidiyorum sonue7larımın normal olduğu sf6yleniyor.herhangi bir sorun yokmuş.son 8 ayda vfccudumda şekilsiz bir kilo aldım 53 ‘den 64 kiloya e7ıktım.baldırlarımın ayakda dikilirken 2 kat olduğunu farkettim kale7alarım bfcyfcdfc f6zellikle gf6beğim e7ok e7ıktı. bunun sebebi tiroid’le alakalı olabilirmi? sonue7arım normal e7ıkıyor.yaklaşık 1.5 yılık evliyim son 5 ay’dır bebek dfcşfcnfcyorum.en son kontrol ie7in gittiğimde doktoruma sordum sonue7larınız normal bu sonue7lara gf6re gebe kalabilirsiniz dendi.eğer gebe kalırsamda levatronu kullanmaya devam edebilecğim sf6ylendi.hie7bir zararı olmazmış ve hatta gebe kaldığımı f6ğendiğimde kontrol’e gelmem sf6ğlendi. peki herhangi bir test yaptırmam gerekirmi tirod’le alakalı bebek ie7in.birde bu kilo’mun sebebi tiroidlemi alakalı acaba? bana bilgi verebilirmisiniz.tşk.

  • admin

    Sayın okurumuz öncelikle geçmiş olsun. Bazı troid hastalarının kilo aldığı ve bazılarının ise zayıfladığı biliniyor. Sizi kilo almanız da yüksek ihtimal troid hastalığınıza bağlı. Gebelik açısından bir sorun olmadığını zaten doktorunuz size anlatmış. Gebeliğin başlagıcından itibaren zaten tüm kan değerlerinize bakılacak. Troid hastası olmanız nedeni ile de belirli aralıklarla zaten hekiminiz sizden kan testi isteyecektir. Sizin yapmanız gereken şey gebelik sırasında kontrollerinizi hiç aksatmamak ve doktorunuzun önerilerine uymak olacaktır. Acil şifalar dilerim..

  • İlginizi Çekebilir

    Sponsor Bağlantılar