Türkiye Maranki Hocayı İzliyor ve Dinliyor!

Ahmet Maranki 07 Şubat 2010
226

TRT 1 ekranlarında yayınlanan “Sabiha Akdemir’le Günbegün” programına konuk olan Ahmet Maranki, açıkladığı önemli bilgilerle izleyenleri

AHMET MARANKİ
AHMET MARANKİ

ekranlara kilitledi. Maranki bundan böyle Salı günleri TRT 1 ekranlarında olacak!
“En başarılı bilim adamı” ödülüne sahip Prof. Dr. Ahmet Maranki, Kozmik Bilim ve sağlıklı yaşam formülleriyle TRT 1’de yayınlanan “Sabiha Akdemir’le Güngebün” programına konuk oldu. Dünyaca ünlü bilim adamı, Sabiha Akdemir’in başarıyla sunduğu programda yoğun ilgiyle karşılandı.
Programda Marankinin yanı sıra TRT Türk Halk Müziği sanatçısı Meliha Güneş de hazır bulundu. Güneş Marankinin isteği üzerine söylediği eğlenceli türküleriyle programa renk kattı.
“Kozmik Bilim, gökyüzündeki yıldızlardan ayın hareketine kadar kâinatta olan her şeydir” diyen Ahmet Maranki, programa Sabiha Akdemir’in isteği üzerine kendini tanıtarak ve çalışmalarından bahsederek başladı.
Kozmik Bilim’in Türkiye’de ilk kez 1989 yılında konuşulmaya başlandığını belirten Maranki,
“Önceleri taşlar, kokular, renkler, noktalarla tedavi, bitkiler, masala tedavi gibi Kozmik Bilim konuları konuşulurken; yaklaşık 10 yıl sonra GDO’lar, kuş gribi gibi hastalıklar dile getirildi. Ben 20 sene önce Amerikan Tarım Bakanlığı’nın tütünle ilgili kursuna gittim. Orada çalışmalar yapıyorduk. GDO’ları ilk burada görünce, ‘Eyvah, yarın ülkemize de gelirse” diye endişe ettim. Nitekim getirilmeye de başlandı. Sabahın altılarında kalkıp tütün işleme merkezlerine, büyük marketlere giderdim. İlk olarak 5 kiloluk patatesleri, kocaman tütün yapraklarını buralarda gördüm. Bu birikimleri ülkemin insanıyla paylaşmak istiyorum.
Çok şükür bilim adamları artık Türkiye’de bunları araştırmaya başladı. 2010’lu yıllarda ne mutlu bize ki bu konuların hepsi konuşuluyor. Prof. Dr. Erkan Topuz, Dr. Ender Saraç ve Prof. Dr. Fikret Tüzün hocalarımızın bilgileri ülkemizde ışık oldu. Kendilerine bir kez daha TRT ekranlarından teşekkür etmek istiyorum” dedi.
“Prof’luk Unvanımı Bir Kenara Bıraktım”
Bazı yazılı ve görsel medyanın kendisini yıpratmaya yönelik haberler yaptığını dile getiren Ahmet Maranki; Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş ve Prof. Dr. Sabahattin Zaim’in kendisinin doktora hocaları olduğunu belirterek,  “Ben böyle değerli insanlardan, önemli bir eğitim aldım. Bunun yabana atılacak bir durum olmadığını düşünüyorum. Toplum bizi ‘Maranki’ olarak tanıyıp sevdi. Artık unvanları bir yere koydum.  ‘Ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz’ sözünü kendime şiar edindim” ifadelerini kullandı.
Bitkiler Tek Başına Çözüm Değil
Türkiye’deki çalışmalarıyla ses getiren doktorlara canlı yayında teşekkür eden Ahmet Maranki, “3 senedir Dünya İntegratif Tıp kongrelerine çağrılıyorum. 3 yıldır sizlere Kiev’den birincilik getiriyorum. 54 ülke katılıyor. Keşke bu tarz kongrelerde Türkiye’den başka isimlerde bizi temsil etse. Dünya intergratif tıbba geçti. Kongrede Ahmet Maranki ve ekibinin sunumu ayakta alkışlanarak izlendi. Tüm sunumlara 20 dakika süre verirlerken, ben ve ekibimden 1 saate yakın sunum istediler. Ben bunları halkımızı bilgilendirmek adına anlatıyorum.
Birileri ‘Bu adam ne yapıyor?’ dediği için çalışmalarımı anlatarak bilmeyenleri bilgi sahibi yapmak istiyorum. Sadece bitki kullanarak sağlıklı yaşamak mümkün değil. Mesela ısırgan otunu tüketip, iyi olamazsınız. Ödeminiz çözülür ama ısırgan otunu tek başına tüketmek faydalı değildir. Burada Kozmik Bilim’in diğer konuları devreye girer” şeklinde konuştu.
Avrupalı ile Bir Problemimiz Yok!
Prof. Dr. Mehmet Öz’ün çalışmalarını da yakından takip ettiğini belirten Maranki, “Mehmet Öz’ün insanımıza verdiği bilgilerin yüzde 90’ı bizim çalışmalarımızı destekleyen bilgilerden oluşuyor. Bir Türk hekimi olarak Amerika’da yaptığı çalışmalar nedeniyle kendisini tebrik ediyoruz. Aslında bizim Avrupalı ile bir problemimiz olmadı. Benim sıkıntım bu ülkede araştırma yapamayan sözde bilim adamlarıyla. Hans ve Jony’lerin bize öğrettikleriyle yetinenlerle. Ben de bu ülkede hiçbir yapmasaydım, emekli olup otursaydım, hiç kimse bizi konuşmazdı. Ben oturmadım, yazdım ve yazdıklarım 1 milyona yakın sattı” ifadelerini kullandı.
Maranki sözlerine şöyle devam etti: “Elimizde 5 bin yıllık bir tarih var. Bunları nasıl silip atabiliriz ki? İlaçlar yaklaşık 1900’lü yılların başında çıktı. Ameliyatlar tam olarak 1960’lı yıllarda yapılmaya başladı. Peki 5 bin yıldır insanlar ne yapıyordu? Bunca yılı yok sayamayız.  O zamanlarda da insanlar tenkit edilen bitkilerle şifa buluyorlardı. Bunlar bize unutturuldu. Kozmik Bilim bunların hepsini araştırdı. Şamanizm’den tutun da İslam tarihine kadar hepsini araştırdık. Eskiden tütsüler vardı mesela. Bir araştırın bakalım bu tütsü ne işe yarar? Dünyanın kuruluşundan bu yana her şeyi araştırmanız lazım. Araştırmazsanız hep eksik kalırsınız.”
“Hastalıklarla İlgilenmiyoruz, Bu Ülkenin Doktorları Var”
Program içinde yapılan Kozmik yemekler izleyicilerden yoğun ilgi görürken; Maranki Hocanın tarifi, Sedat Çat Ustanın da uygulamalarıyla yapılan ‘Kozmik Şerbet’ başarılı sunucu Sabiha Akdemir ve sanatçı Meliha Güneş’ten tam not aldı.
5 yıldızlı otellerde yapılan tatillerin insan sağlığına zarar verdiğini kaydeden Maranki, “Otellerde insanlara açık büfe yemekler veriliyor. Yemeğin yeneceği saatler vardır. Biz şu ana 18 ayrı kamp uyguladık. Bu kamplarımızı Türkiye’nin değişik termal otellerinde gerçekleştirdik. Her kampımızda insanlara yemek yeme saatlerini uygulamalı olarak öğrettik.
Yemeğin yeneceği saatler vardır. Mesela sen safra kesenin dinlendiği bir saatte yemek yersen safra kesende çamur olur, taş olur. Akciğerin temizlenirken yemek yersen hasta olursun. Biz hastalıklarla ilgilenmiyoruz. Bu ülkenin doktorları var. Ülkemizde çok iyi tıp teknolojileri mevcut. Hastalıklar değil sebepleri önemli bizim için. İşimiz sağlıklı yaşam kurallarını öğreterek, hastalık sebeplerini ortadan kaldırmak. Bize göre hastalıklar bir sonuçtur. Sonuçlarla da doktorlar ilgilenir. Yanlış beslenmeler, kullanılan ilaçlar hep hastalık sebebi olabilir” dedi.
Sağlıklı Beslenme Formülleri
“Dünyada ikinci ilaç tüketen ülkeyiz” diyen Maranki, sağlıklı yaşam için dikkat edilmesi gerekenleri şöyle sıraladı: “Margarin yerine tereyağı kullanın. Sebze ve meyveleri mevsiminde yiyin. Otlar alkalidir. Bedendeki asidi yakıp, yok ederler. Kırmızı pancar, havuç, beyaz lahana, elma ve kereviz gibi sebzelerin suyunu içine 1 tatlı kaşığı zeytinyağı atarak tüketmelisiniz. Bizler hastalanmama formüllerini anlatıyoruz. Hekimlerimize güveniyoruz. Tıbbi kontrollerin yanına ek olarak besin destek ürünlerinden faydalanabilirsiniz.  Yemek yaparken soğanı çok yakmadan tıkırında pişiriniz. Böyle pişirince içindeki etken maddeleri yok olmaz. Biz modern tıbbın engin tecrübelerine inanan biri olarak sizlere tavsiye ediyoruz.”
Kanser Hastalarına Müjde!
Programın sonunda, mucizevi bitki zeytin ve yıllardır özellikle ülkemizde heba edilen yapraklarıyla ilgili çalışmalarından bahseden Maranki, “Zeytin ağacının 2 bin yıllık yaşı var. ‘Bu bitki 2 bin yıl yaşıyorsa, bizde bunu kullanarak uzun yaşayabiliriz’ diye düşündüm. Bu ülkede 2 yüz bin ton zeytin yaprağı yakılıyordu. Düşünebiliyor musunuz hem çevre kirletiliyor hem de israf ediliyor. Bizler bitkileri aktardan tablete, şimdi de ekstrada çıkardık. Amacımız Türk ARGE’sini dünya ARGE’sinin üstüne çıkarmaktır” dedi.
Zeytinin faydalarından bahseden Maranki, üretilen Cosmic zeytin ekstratının kanserden, bağışıklık sistemini hastalıklarına karşı pek çok hastalığa şifa olduğunu belirtti.
Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin bu söylemlerine Balıkesir Üniversitesi Biyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Gülendam Tümen’den destek geldi.
Programın sonunda mail yoluyla gelen tüm soruların KOBİK ekibi tarafından tek tek cevaplanacağını belirten Maranki, bir dahaki programlarında izleyicilere yeni çalışmalardan bahsedeceğinin müjdesini verdi.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Türkiye Maranki Hocayı İzliyor ve Dinliyor!” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar