Uzmanlardan Çok Önemli Uyarı! Sakın Kar Yemeyin!

Güncel/Aktuel 27 Aralık 2016
157

Malum kış mevsimindeyiz. Ve kış mevsiminin en güzel yanı yağan kar. Lapa lapa yağan kar pek çok insan gibi ben de mutlu ediyor. Tıpkı çocukluğumda olduğu gibi.. Çocukluğumda kış mevsiminde en çok sevdiğim diğer bir şey de kar yemekti. Hatta karın üzerine pekmez döküp yerdik. Şimdilerde ise artık bu pek mümkün değil. Uzmanlardan bu konuda çok önemli bir uyarı var. Sakın ama sakın kar yemeyin! diyorlar.

Kar Yemek Zararlı mı?

kar_yeme_zararlari

Özellikle pekmezli ya da ballı kar yemek için pek çok insan kar yağmasını dört gözle bekler. Ama artık bu alışkanlığın geride bırakılması gerekli. Çünkü, gelişen teknoloji ve sanayi nedeniyle kar artık yere düşmeden kirleniyor. Ben Anadolu’da aşıyorum, köyde yaşıyorum buranın havası temiz diye düşünmeyin.

kar_yemenin_zararlari

Sanayiden kaynaklanan kirleticiler artık tüm dünyayı dolaşıyor ve bu da karın daha yere düşmeden kirlenmesine neden oluyor. Yani havada bulunan tüm kirletici partiküller akarın üzerine yapışmış şekilde karla birlikte yer yüzüne iniyor. Bu sebeple de de her türlü kirletici ve ağır metal bulaşmış kar yenildiğinde ciddi hastalıklara davetiye çıkarıyor. bu durumda da şunu kolaylıkla söyleyebilirim. Kar yemek zararlı. Sakın kar yemeyin!!

kar_yemek

Özelikle yerleşim yerlerinde yağan kar, egzoz dumanlarından çıkan zehirli gazlar, kedi köpek gibi hayvanların dışkıları, havadaki kir, duman ve mikroplarla birlikte yer yüzüne düşüyor. Bu karın yenmesi de iç organlarda ciddi hasarlara neden olan kistik hastalıklara neden oluyor. Eğer ille de kardan faydalanıp en azından suyunu kullanmak istiyorsanız, karı eritip suyunu iyice kaynattıktan sonra tüketmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Uzmanlardan Çok Önemli Uyarı! Sakın Kar Yemeyin!” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Suyun En Sağlıklı Hali

Suyun En Sağlıklı Hali

02 Mayıs 2017
136

Sponsor Bağlantılar