Yeşil Kahvenin Faydaları ve Zararları

Yeşil kahve, son dönemlerde hanımların zayıflamak için sık sık tükettikleri içeceklerin başında yer alıyor. Peki yeşil kahve nedir, evde nasıl hazırlanır,  faydaları/yararları ve zararları nelerdir biliyor musunuz ? Bugünkü makalemizde sizlere yeşil kahve ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını vereceğiz. Öncelikle Yeşil kahve nedir sorusunun cevabını vererek başlayalım ne dersiniz ? Yeşil kahve bildiğimiz kahvenin kavrulmamış halidir. Yeşil kahve kök boyasıgillerden coffea cinsinden 5 metrelik bir ağacın meyvesidir. Diğer kahveler gibi kavrulma işlemi yapılmadı için etken maddelerinin hiç birisini kaybetmemiştir. Brezilyadan ithal edilerek getirilen yeşil kahve son dönemlerde zayıflamak isteyenlerin ilgisini çeken ve tüketilen bir içecek olarak anılmaktadır. Doğal bir zayıflatıcı olarak bilinen yeşil kahvenin zayıflatıcı özelliği içerdiği klorojenik asitten kaynaklanmaktadır. En problemli bölgeler için bile oldukça etkili olduğu söylenen yeşil kahvenin faydaları/yararları ve zararları konusunda sizleri bilgilendirdikten sonra, yeşil kahve evde nasıl hazırlanır ve yeşil kahve zayıflatır mı sorularının da yanıtını verelim dilerseniz.

yesil_kahvenin_faydalari_zararlariYeşil Kahvenin Faydaları/Yararları

  • İçerdiği  kafein ve klorojenik asit sayesinde yağ yakımına ve kilo kaybına fayda sağlar.
  • Metabolizmayı hızlandırır ve vücudun kalori harcama kapasitesini artırır. Ama bunun için uygun bir diyet ve egzersiz programı ile birlikte tüketilmesi gerekmektedir.
  • Bazal metabolizmayı hızlandırarak kalori yakılmasını sağlar.
  • Yeşil kahvenin faydaları/yararları sadece kilo verdirmekle sınırlı değil. Yapılan 12 haftalık bir çalışma sonrasında yeşil kahve tüketenlerin belirli oranlarda kilo verdiği gözlenirken, şeker hastalığı üzerinde de çok olumlu etkileri tespit edilmiş. Kan şekeri seviyesini kontrol edebildiğinden dolayı, yeşil kahve içmek şeker hastalığının önlenebilmesi için de büyük umut olmuş.
  • Yeşil kahvenin yararlarından bir tanesi de enerji vermesi ve yorgunluk, halsizlik gibi sorunları büyük oranda ortadan kaldırmasıdır.
  • Yüksek tansiyon hastalığı üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır.
  • Medikal ürünlerde bulunan kimyasalların hiç birisi yeşil kahvede bulunmadığından dolayı metabolizmayı bozmaz ve zarar vermez.
  • Tadı da oldukça güzeldir.

Yeşil Kahvenin Zararları

Zayıflamak amaçlı kullanılan yeşil kahve de tıpkı diğer kahveler gibi çok fazla tüketildiğinde vücutta su tutulmasına neden olur. Yeşil kahve içtiğiniz günlerde günde 2-2,5 litre su tüketmeniz önerilir.

Yeşil Kahve Evde Nasıl Hazırlanır ?yesil_kahve_ile_zayiflama

Yeşil kahve evde nasıl hazırlanır derseniz, hazırlanması son derece pratiktir yanıtını veririz. Yeşil kahveyi evde hazırlamak için ; 1 yemek kaşığı yeşil kahve cezveye konulur. Bundan sonra 180 ml sıcak su üzerine eklenir ve 4 dakika kadar demlenmeye bırakılır. Sıcak olarak servis yapılır. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa içilmelidir.

Yeşil Kahve Zayıflatır mı ?

Yeşil kahvenin metabolizma üzerinde olan etkilerini görmek amaçlı pek çok deney ve araştırma yapılmıştır. Yapılan çalışmalarda yeşil kahve içenlerin belirli oranlarda kilo verdiği ve metabolizmalarının hızlanarak daha çok kalori harcadıkları görülmüştür. Yeşil kahveyi belli bir diyet programı ve egzersiz programı eşliğinde tüketenlerin çok daha etkin kilo verdikleri gözlenmiştir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Yeşil Kahvenin Faydaları ve Zararları” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Neden Kilo Alıyoruz ?

Neden Kilo Alıyoruz ?

09 Mayıs 2017
172

Sponsor Bağlantılar