Yumurta Kabuğunun Cilde Faydaları

Cilt Bakımı ve Güzellik 20 Ocak 2017
578

Yumurtanın sağlık açısından son derece büyük faydaları var. Aynı şekilde yumurta kabuğunun da faydaları oldukça fazla. Yumurta kabuğu da tıpkı yumurta gibi bol miktarda kalsiyum ve son derece faydalı mineraller içeriyor. Bu mineraller sağlık açısından olduğu kadar cilt açısından da son derece faydalı. Yumurta kabuğunun ciltde faydaları arasında cilt beyazlatıcı özelliği ve cilt lekelerini giderici özelliği geliyor. Yumurta kabuğu maskesi ile cilt beyazlatma konusunda çok başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Bu gün sizlere yumurta kabuğunun cilde faydaları konusunda daha detaylı bilgiler sunmak istiyorum.

Yumurta Kabuğunun Cilde Faydaları

yumurta_kabugunun_cilde_yararlari

  • Yumurta kabuğunu rondoda çekerek ya da havanda döverek toz haline getirip, maske olarak cildinize uygularsanız, cilt beyazlatma konusunda çok yol kat edebilirsiniz. Yumurta kabuğu maskesi ciltte oluşan cilt lekelerini yok edip, cildin renk bozukluklarının düzeltilmesini sağlıyor.
  • Cilt lekeleri ve cilt beyazlatma konusunda çok etkili olan yumurta kabuğu doğal olması nedeniyle hem son derece güvenilir, hem de son derece faydalıdır.

yumurta_kabugu_maskesinin_cilde_faydalari

  • Yumurta kabuğunun içinde bulunan kalsiyum cilt üzerinde detoks etkisi yapar. Bu sayede cildiniz derinlemesine temizlenir. Cildiniz daha rahat nefes alırken, kullanılan cilt bakım ürünleri de cildinize derinlemesine nüfuz eder.
  • Yumurta kabuğu ciltte bulunan ölü hücreleri temizlemenin en doğal yoludur. Cildi canlandırır ve tekrardan yapılanmasını sağlar. Bu sayede cilt daha parlak bir görünüm alarak yenilenir.
  • Cilt beyazlatıcı olarak herkes tarafından kullanılabilir. Leke giderici ve cilt beyazlatıcı olarak yumurta kabuğu maskesi pek çok kadın tarafından kullanılmaktadır.

Serap Kunaktan Yumurta Kabuğu Maskesi

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Yumurta Kabuğunun Cilde Faydaları” Konulu yazıdaki yorumlar

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar