Yumurtayı Saksıdaki Toprağa Koyup 6 Hafta Bekleyin ve Muhteşem Sonuçları Görün!

Şifalı Bitkiler 13 Şubat 2017
317

Saksıda bitki yetiştirmek sanıldığı kadar kolay bir iş eğildir. Hepimiz evimizin bir köşesinde hem dekoratif amaçlı hem de evde doğal bir yeşillik olması adına saksı bitkileri yetiştiririz. Saksıdaki bitkilerin sağlıklı büyümesi için minerale ihtiyacı vardır. Sadece toprak ve su yeterli değil anlayacağınız. Saksıdaki bitkilerinize doğal mineral sağlamanın yolu ise, saksının alt tabanına biraz toprak koyup, üzerine bütün bir yumurta koymak ve saksının geri kalanını yine toprakla doldurup bitkinizi dikmek. Hem bitkiniz sağlıklı beslenecek, hem de bitkinin kurumasını önlemek için önlem almış olacaksınız.

Saksının Dibine Yumurtayı Koyun ve 6 Hafta Bekleyin

saksinin_dibine_yumurta_koymakYumurta kabuğunun içinde bulunan kalsiyum ve diğer mineraller toprağı son derece iyi besliyor. Ayrıca yumurtanın içinde bulunan bileşenler de saksı bitkisinin kökünün çürümesi önler. Bu sayede bitkiniz hem sağlıklı büyümüş olur hem de çürüyüp ziyan olma tehlikesi ile karşı karşıya kalmaz. Bitkinin kurumasını önlemek için çok ideal bir yöntem. Üstelik son derece de doğal.

Profesyonel Bahçıvanlar Yumurta ve Muzu Toprağa Gömerler

topraga_muz_ve_yumurta_koymak

Bitki bakım işini meslek edinmiş olan profesyonel bahçıvanlar yumurtayı toprağa gömme işini aten biliyorlar. Ama onlar yumurta ile birlikte muz da gömüyorlar toprağın altına. Eğer bahçe de bitki dikmek istiyorsanız toprağı kazın ve içine çiğ yumurta ile muz koyun. Ondan sonra bitkinizi dikin. Yumurta ve muz çürüdükçe toprağa son derece doğal mineraller bırakacak ve bitkinizin çok iyi beslenmesini sağlayacak. Aynı zamanda bitkinin kökünün çürümesini de önleyecek.

Mücevher Bitkisi İçin Bakımı Önerileri

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Yumurtayı Saksıdaki Toprağa Koyup 6 Hafta Bekleyin ve Muhteşem Sonuçları Görün!” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar