Yünlü Giysileri Yıkama Ve Temizleme Konusunda Çok İşinize Yaracak Püf Noktalar

Güncel/Aktuel 31 Ocak 2017
179

Yünlü kıyafetler diğer kıyafetlere göre, daha hassas olduğundan, daha itina ile temizleme ve yıkama işlemi ister. Özellikle yünlü giysileri yıkama aşamasında dikkat edilmesi gereken bazı püf noktaları mevcuttur. Hazır kış mevsimindeyken ve yünlü kıyafetler bol bol giyiliyorken, size önereceğim yünlü giysileri yıkama ve temizleme konusunda püf noktalar sizin de çok işinize yarayacak. Bu püf noktalara dikkat etmediğiniz taktirde, bir dünya para verip aldığınız yünlü kıyafetleriniz kullanılamaz hale gelebilir.

Yünlü Giysileri Yıkama ve Temizleme Yöntemlerinde Püf Noktalar

yunlu_giysileri_temizlemenin_puf_noktalari

  • Yünlü giysilerin imkan var ise yıkanmaması daha uydur. Ama eğer illede yıkanması gerekiyor ise,makinenin hassas programında ya da bir lif yardımı ile nazik bir şekilde elde yıkanmalıdır. Ve yıkandıktan sonra sıkılmamalıdır.
  • Yünlü giysilerin soğuk su ile yıkanması dokusunun korunması ve sarkmaması açısından önemlidir.
  • Eğer kullandığınız su kireçli ise, kıyafetlerin sertleşmemesi için, kireç önleyici ürün kullanılmalıdır.
  • Yünlü kıyafetlerin yıkanması sırasında, yünlüler için özel üretilmiş deterjanların kullanılması, yünlü giysilerin ömrünü uzatır. Eğer normal deterjan kullanacaksanız, yumuşatıcı kullanmayı unutmayın.
  • Yünlü kıyafetlerin makinede yıkanması ve temizlenmesi sırasında sünmemesi için, bir yastık kılıfı ya da hurç içinde yıkanması gerekir.
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Yünlü Giysileri Yıkama Ve Temizleme Konusunda Çok İşinize Yaracak Püf Noktalar” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Suyun En Sağlıklı Hali

Suyun En Sağlıklı Hali

02 Mayıs 2017
132

Sponsor Bağlantılar